Pēcpusdiena

Sausuma dēļ rosina izsludināt valsts mēroga dabas katastrofu lauksaimniecībā

Pēcpusdiena

Rosina kriminālatbildību žurnālistiem par nepublicējumu materiālu izplatīšanu

Diskutē par nepieciešamību kriminalizēt narkotiku lietošanu

Biedrība aicina pievērsties narkomānu ārstēšanai, nevis sodīšanai

Cilvēkus, kuri ir atkarīgi no narkotikām vajadzētu ārstēt, nevis krimināli sodīt, uzskata biedrības  "DIA+LOGS" valdes locekle Agita Sēja.

Otrdien notikušajā diskusijā par to, vai narkotiku lietošanu vajag krimināli sodīt, eksperti norādījuši, ka sods ir kā zvaniņš, kas nozīmē - "mēs neakceptējam, ka tu lieto". "Citi speciālisti norādīja, ka zvaniņu vajadzētu zvanīt nevis tad, kad cilvēks sāk izdarīt noziegumus narkotiku dēļ, bet jau pirms - tad, kad cilvēks kļuvis atkarīgs un nostājies uz šī bīstamā ceļa," Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" stāstīja Sēja. 

Viņa teica, ka šajā gadījumā runa nav par atbalstu nelegālo narkotiku tirdzniecībai, bet par to, kā tiek uztverti cilvēki, kuri nokļuvuši narkotiku atkarības gūstā.

"Kā viņus uztveram - kā noziedzniekus vai cilvēkus ar atkarību?" teica Sēja.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jānis Bekmanis piekrita, ka sankcijas nav risinājums un tās arī nerisina problēmu. Viņš gan norādīja, ka Latvijas valsts nav gatava situācijai, kurā narkotiku lietošana nav krimināli sodāma. "Līdz nebija kriminālatbildība, spaisu lietoja uz katra stūra. Kamēr neesam attīstījušies pietiekami atbildīgi, (..) sods acīmredzot nepieciešams kā atturošs līdzeklis," teica Bekmanis. 

Viņaprāt, Latvijas likumi salīdzinājumā ar citu valstu praksi ir salīdzinoši humāni pret cilvēkiem, kuri ir atkarīgi no narkotikām. Valstī klibojot likumu ieviešana un atbalsts cilvēkiem.

Veselības ministrijas galvenā speciāliste narkoloģijā Astrīda Stirna apstiprināja, ka ļoti maz sodu par narkotiku lietošanu tiek aizstāti ar ārstēšanu. Pēc viņas teiktā, ir jāuzlabo pieejamība cilvēkiem, kuri vēlas ārstēties no narkotiku atkarības. Pašlaik lielākā daļa programmu esot par maksu un ne visi, kuriem nepieciešams ārstēties, ir maksātspējīgi.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti