«Bezvēsts.lv» iekārtu trūkuma dēļ pašlaik nevar palīdzēt visiem palīdzības lūdzējiem

Lai turpinātu sekmīgi meklēt pazudušus cilvēkus, organizācijai "Bezvēsts.lv" ir nepieciešama jauna tehnika. Vecās iekārtas, kuras bija pašas organizācijas izgudrojums, sadursmē ar putnu ir bojātas. Tāpēc biedrība pašlaik nespēj sniegt palīdzību tik lielā apmērā, kādā tā tiek lūgta.

«Bezvēsts.lv» iekārtu trūkuma dēļ pašlaik nevar palīdzēt visiem palīdzības lūdzējiem
00:00 / 02:36
Lejuplādēt

Organizācijas "Bezvēsts lv" ar pazudušo meklēšanu nodarbojas jau desmit gadus. Šajā laikā izdevies atrasts vairāk nekā 100 cilvēku. Taču tagad, lai turpinātu operatīvi iesaistīties pazudušo meklēšanā, organizācijai nepieciešams finansējums. Biedrības pārstāve Irina Brūniņa stāsta, ka gadu atpakaļ tika pieņemts lēmums cilvēkus meklēt ar siltumkameru jeb termokameru, kuru palaist gaisā ar dronu.

Brūniņa stāsta, ka vidēji dienā saņem 10 lūgumus pēc palīdzības. Tagad, bez nepieciešamās tehnikas, cilvēku meklēšanā ir jāiesaista liels brīvprātīgo skaits. "Šobrīd, kad sabiedrības pieprasījums ir pieeaudzis, mēs nevaram siegt pakalpojumus tādā apjomā," teica Brūniņa.

"Bezvēsts lv" pārstāve uzsver, ka pazudušo meklēšanu organizācija veic bez atlīdzības, tas ir brīvprātīgais darbs. Brūniņa pēc finansiālā atbalsta šonedēļ vērsās Saeimas par budžetu atbildīgajā komisijā. Viņa deputātiem skaidroja, lai gan biedrībai ir sadarbība ar policiju un zemessargiem, katru reizi cilvēka meklēšanā šos resursus piesaistīt nevar.

Vajadzīgās tehnikas iegādei un apmācībām organizācijai nepieciešami 22 tūkstoši eiro. Šo naudu biedrība lūdza piešķir no valsts maka. Saeimas Budžeta un finanšu komisija lūgumu noraidīja. Komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars ("Attīstībai/Pat") pastāstīja, ka vērsies Aizsardzības ministrijā. Jautājumu par organizācijai nepieciešamo dronu varētu atrisināt sadarbībā ar ministriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt