Bezmaksas semināros izglīto vecākus, skolotājus un policistus cīņai pret narkomāniju

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļa Latvijas pilsētās sāk rīkot seminārus par narkotiskajām vielām. Pirmais bezmaksas seminārs ar skolotāju, vecāku un pašvaldības policijas darbinieku līdzdalību notika Liepājā.

Diskusijās par narkotiskajām vielām iesaistījās bezmaksas seminārā iesaistījās vairāki vecāki. Liepājniece Sanita ir bāriņtiesas darbiniece, bet šoreiz ieradusies uz semināru kā vecāku pārstāve: „Tas šobrīd ir ļoti aktuāli. Man pašai ir 15 gadus vecs pusaudzis. Es, protams, nepieļauju domu, ka viņš varētu būt šajā riska grupā, taču kāpēc gan neizglītoties un neuzzināt ko jaunu.”

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļas darbinieki sniedza plašu informāciju gan par narkotiskajām vielām, gan to lietošanu, iepazīstināja ar statistikas datiem un iespējamām riska grupām.

Sākot ar šī gada nogali, mēs mēģinām iedibināt jaunu sadarbības formu ar iedzīvotājiem, kas līdz šim nav bijusi – publiski semināri,  diskusijas. Pirmā tēma, par ko mēs runājam,  ir psihotropās un narkotiskās vielas. Kopumā semināri notiks piecās vietās – Liepājā, Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī un Valmierā,” informēja nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Plaši iztirzājot tematu par narkotiskajām vielām, arī to, kā atpazīt lietotāju, policijas darbinieki vairakkārt uzsvēra, ka brīdī, kad cilvēks jau sācis lietot narkotiskās vielas, lietotājam ir būtiski nodibināt kontaktus ar kādu atbalsta personu, kurš ir gatavs palīdzēt cilvēkam. Andis Rinkevics ir gandarīts, ka sabiedrība ir gatava iesaistīties, par to liecināja ne tikai apmeklētāju skaits, bet arī diskusijas:

”Tas parāda, ka tie cilvēki, kuri bija atnākuši, viņi bija absolūti ieinteresēti šajā tēmā. 100% gatavas atbildes nav, kā rīkoties. (..) Narkomānija, lai gan skar sabiedrību kopumā, ir dziļi individuālā problēma - kāpēc cilvēks sācis lietot narkotikas. Mēs neesam narkomānijas eksperti, bet esam sapratuši, ka atkarīgam cilvēkam var palīdzēt atbalsta persona, kas neļauj iekrist narkotiku purvā, kas var viņu motivēt ilgu laiku. Narkotikas iznīcina spēju domāt un spēju atteikties. Narkomāni paši ir pieņēmuši lēmumu par atbalsta personām. Atbalsta personas ir palīdzējušas šos lēmumu nostiprināt.”

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics uzsver, ka no šī gada aprīļa, kad stājās spēkā izmaiņas Krimināllikumā, un slēdzot tā saucamos vīraka veikalus, ir panākti būtiski uzlabojumi „spaisa” jautājumā:

„Ir ļoti samazināta viegla pieejamība. Protams, var nopirkt internetā, bet arī tur mums ir iestrādes, kā to fiksēt. Nebūsim naivi, pieejamas viņas ir. Tas, ko mēs esam panākuši, vielas nav pieejamas publiski - bērni, nākot no skolas, tos vairs nevar brīvi nopirkt. Mums cilvēki draudēja, ka tas vairos melno tirgu, par laimi, tā tas nav noticis.”

Valsts policija informē, ka no šī gada aprīļa saistībā ar „spaisa” izplatīšanu Latvijā ir ierosināti jau vairāk nekā 30 kriminālprocesi.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt