Bezmaksas apraidē nākamgad būs vieta pieciem TV kanāliem

Saeima ceturtdien vienbalsīgi galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā. Tie paredz veidot jaunu televīzijas bezmaksas apraides modeli un rīkot konkursu uz bezmaksas televīzijas apraides brīvajām programmām.

Kopumā bezmaksas televīzijas programmu tīklā ir piecas vietas, divas aizņem LTV1 un LTV7. Ar šiem likuma grozījumiem paredzēts noteikt pienākumu Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) rīkot konkursu saistībā ar sabiedrisko pasūtījumu uz pārējām trim brīvajām televīzijas programmu vietām.

Es ļoti priecātos, ja  bezmaksas apraidē atgrieztos tie kanāli, ko Latvijas skatītāji vēlas skatīties," saka Ināra Mūrniece, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja.

„Šobrīd pirmie divi kanāli ar lielu auditoriju ir TV3 un LNT, tāpat ceram, ka tiks nodrošināts reģionālais saturs bezmaksas apraidē, jo tā ir nepieciešamība. Reģionālie mediji ir tie, kas veido iedzīvotāju piesaisti konkrētai vietai, tie ir reģionālās identitātes veidotāji, kas arī ir ļoti svarīgi."

NEPLP jau pirms kāda laika izsludināja konkursus, lai pasūtītu komerciālajām televīzijām veidot raidījumus trīs saturiskajos virzienos: informatīvi dokumentālie raidījumi, bērnu un jauniešu raidījumi, reģionālās tematikas raidījumi.

Katram televīzijas kanālam satura veidošanai bezmaksas apraidē piešķirs ikgadēju dotāciju 245 tūkstošu latu apmērā, par līguma darbības termiņu nosakot trīs gadus no 2014.gada 1.janvāra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti