Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Latvijas vēstnieku Ukrainā Ilgvaru Kļavu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar NEPLP priekšsēdētāju Ivaru Āboliņu

Bezmaksas apraidē būs pieejama arī Ukrainas TV programma «Ukraina24» (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jau tuvākajā laikā Latvijā bezmaksas zemes apraidē būs pieejama arī Ukrainas televīzijas programma "Ukraina24", par to Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" paziņoja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājs Ivars Āboliņš.

Precizējums

Zemes apraidē TV programma "Ukraina24" būs pieejama 36. kanālā, nevis 35. kanālā, kā ziņots iepriekš, precizēja SIA "Tet", kas sadarbībā ar NEPLP un LVRTC nodrošina programmas bezmaksas uztveršanu.

Viņš sacīja, ka Ukrainas TV programma būs pieejama ukraiņu, angļu un krievu valodā. Sākotnēji tā būs atrodama 36. kanālā. Programma bezmaksas apraidē parādīsies jau šīs dienas laikā. Patlaban plānots, ka Ukrainas TV programma bezmaksas apraidē būs gadu.

Āboliņš atzīmēja, ka pie šīs programmas iekļaušanas bezmaksas apraidē NEPLP strādājis ļoti aktīvi. Tas ļaus nepastarpināti saņemt objektīvu informāciju par notiekošo Ukrainā. Īpaši svarīgi tas ir attiecībā uz mazākumtautībām, lai izrautu tās no Krievijas informatīvās telpas.

NEPLP vadītājs informēja arī, ka padome pieņēmusi lēmumu bloķēt Krievijas portāla "odnoklassniki.ru" tiešraižu sadaļu.

"Aicinu nesabotēt NEPLP lēmumu. Ja portāls mēģinās to apiet, nākamais solis varētu būt visa portāla bloķēšana Latvijas teritorijā," LTV sacīja NEPLP priekšsēdētājs.

Tāpat pēc sarunām ar NEPLP šonakt Latvijas teritorijā "Youtube" liegta pieeja "Rossija RTR", "Rossija 24" un "TV Centr" saturam. "Un, ņemot vērā, ka nu jau ir trīs mūsu bloķētās programmas izņemtas no "Youtube", ir pamats uzskatīt, ka tuvākajā laikā "Youtube" izņems arī pārējās Latvijā aizliegtās programmas," sacīja Āboliņš.

Patlaban bezmaksas zemes apraidē ir LTV1, LTV7, ReTV, TV24 un TV4. Programmu bezmaksas uztveršanu nodrošina SIA "Tet" sadarbībā ar NEPLP un LVRTC.

"Tet" norādīja, ka kanāls "Ukraina 24" šobrīd ir vadošais Ukrainas informācijas avots par notiekošo valstī, kas nodrošina vairāku Ukrainas mediju grupu – "1+1 media", "StarLightMedia", "Media Group Ukraine" un "Inter Media Group" – kopīgu ziņu raidījumu formātu ar nosaukumu "Vienotās ziņas".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti