Bezdarbniekiem nedaudz palielinās atbalstu transporta un īres izdevumiem

Ņemot vērā vispārējo transporta izdevumu sadārdzinājumu un situāciju dzīvojamo telpu īres tirgū, bezdarbniekiem nedaudz palielinās atbalstu transporta un īres izdevumiem, informēja Labklājības ministrijā.

Valdība otrdien lēma, ka reģionālās mobilitātes atbalsts Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) klientiem tiks paaugstināts no 7 līdz 10 eiro dienā transporta izdevumu segšanai un no 150 līdz 200 eiro mēnesī dzīvojamās telpas īres izdevumu segšanai. Tādējādi tiek plānots veicināt bezdarbnieku mobilitāti uz darba vietām un došanos uz mācību iestādēm apgūt darba tirgū nepieciešamās prasmes. 

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem arī nosaka, ka bezdarbniekiem un bezdarba riskam pakļautām personām turpmāk būs iespēja apgūt neierobežotu skaitu kursu mācībām tiešsaistes kursu platformās, kas līdz šim bija ne vairāk kā seši kursi divu gadu laikā.

Vienlaikus gan tiek saglabāts kopējā finansējuma ierobežojums 500 eiro apmērā kursu apguvei divu gadu laikā. Lai veicinātu elastīgu pieeju, samazināta arī minimālā mācību programmu apguves intensitāte līdz piecām stundām nedēļā.

Savukārt, lai veicinātu personu ar invaliditāti ātrāku integrēšanos darba tirgū, turpmāk paredzēts, ka bezdarbniekus ar invaliditāti varēs iesaistīt profesionālās piemērotības noteikšanas pasākumā neatkarīgi no bezdarba ilguma. 

Tāpat paredzēts veicināt plašāku pasākuma "Apmācība pie darba devēja ar nozaru asociāciju iesaisti" īstenošanu, atbilstoši nozaru ierosinājumam, paplašinot nozares, kurās var tikt īstenota apmācība pie darba devēja ar nozaru asociāciju iesaisti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti