Bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz rekordzemam līmenim - 8,9%

Latvijā bezdarba līmenis šobrīd ir samazinājies līdz rekordzemam līmenim - 8,9% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, piektdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne, atsaucoties uz operatīvajiem datiem.

Viņa norādīja, ka pašreizējais bezdarba līmenis ir zemākais kopš krīzes sākuma. "Bezdarba līmenis ir samazinājies, ja salīdzina ar gada sākumu un arī citiem gadiem - pēc operatīvajiem datiem pašreiz bezdarba līmenis kopš krīzes laikiem ir sasniedzis zemāko līmeni," teica Kalvāne.

NVA vadītāja informēja, ka šogad pirmajā pusgadā 31 tūkstotis reģistrēto bezdarbnieku ir atraduši darbu. NVA darba meklētājiem šogad ir piedāvājusi nedaudz vairāk par 21 tūkstoti brīvu darba vietu. "Jāatzīst, ka daļa no šim darba vietām ir bijusi sezonāla. Sezonālajam darbam, protams, ir ietekme uz bezdarba radītājiem," atzīmēja Kalvāne, piebilstot, ka sezonālās darba vietas ir būtiski ietekmējušas bezdarba līmeņa samazināšanos vasarā.

Pēc Kalvānes teiktā, šogad bijusi liela aktivitāte no darba devēju puses, piedaloties vakanču gadatirgos.

Viņa prognozēja, ka arī šogad, tuvojoties ziemai, bezdarba līmenis atkal pieaugs. "Tradicionāli visstraujāk bezdarbs samazinās aprīlī, maijā un arī septembrī, taču, beidzoties sezonas darbiem un sākoties apkures sezonai, bezdarba līkne varētu mainīties,"  teica NVA direktore.

Pēc NVA datiem, 2014.gada sākumā Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 9,3%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti