Sadaļas Sadaļas

Bezatbildīga pacienta dēļ vairāki Kuldīgas slimnīcas speciālisti – karantīnā

Kāda pacienta sniegtas nepatiesas informācijas dēļ par atrašanos tiešā kontaktā ar Covid-19 inficētu personu, vairākiem Kuldīgas slimnīcas speciālistiem ir noteikta karantīna un slimnīcā samazināta neatliekamo iekšķīgo slimību pacientu plūsma Uzņemšanas nodaļā, liecina slimnīcas informācija.

Ierobežojumi noteikti uz divām nedēļām, savukārt par konkrēto personu ir ziņots Valsts policijai.

Uzņemšanas nodaļā turpinās uzņemt bērnus un sniegt palīdzību ar ķirurģiju, ginekoloģiju, reanimāciju saistītiem pacientiem, kā arī sievietēm, kurām sākušās dzemdības.

Kuldīgas slimnīcas vadība lēmusi samazināt Iekšķīgo slimību nodaļas gultasvietu skaitu uz pusi – līdz 20 gultasvietām, savukārt šāda profila pacientus "ātrā palīdzība" vedīs uz citām tuvumā esošām slimnīcām.

Iekšķīgo slimību pacienti ir ar kādu no šādām saslimšanām: gremošanas orgānu saslimšana, plaušu slimības, hroniskas kardioloģijas saslimšanas (arteriālā hipertenzija, kardiāla mazspēja u.c.), endokrīnās sistēmas (cukura diabēta, vairogdziedzera) saslimšanas, nieru slimības u.c.

Kuldīgas slimnīca atgādina – lai ārsti un speciālisti veiksmīgi spētu strādāt Covid-19 izplatības laikā, būtiskākais ir pacientu patiesa informācijas sniegšana. Vienā dežūrā slimnīcā strādā aptuveni 30 speciālisti, kuri rūpējas par pacientiem traumatoloģijas un ķirurģijas, bērnu, iekšķīgo slimību u.c. nodaļās. Savukārt ikdienā slimnīcā ārstējas vairāk nekā 50 pacientu ar dažādām saslimšanām.

“Tiklīdz kāds no slimnīcas speciālistiem nonāk kontaktā ar inficētu personu, ir jānosaka karantīna visām ar speciālistu pēc tam saistītām kontaktpersonām. Ik dienu tie ir neskaitāmi pacienti un kolēģi. Un tas ir ļoti bīstami, jo slimnīcā ārstējas arī vairāki riska grupas pacienti. Turklāt, ja karantīna tiek noteikta vairākiem speciālistiem, slimnīcas nodaļas vairs nespēj pilnvērtīgi strādāt un nākas lemt par to īslaicīgu slēgšanu,” uzsvēra galvenā ārste Svetlana Serpāne.

Slimnīca atgādina, ka nepatiesas informācijas sniegšana ir sodāma.

Iedzīvotājiem, kuri atgriezušies no ārzemēm vai bijuši tiešā kontaktā ar Covid-19 inficētu personu, jāievēro pašizolācija, neizejot no savas dzīvesvietas un netiekoties ar radiniekiem vai draugiem.  

KONTEKSTS:  

Otrdien, 29. septembrī, Latvijā atklāti vēl 95 Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais vienā dienā Latvijā atklāto gadījumu skaits kopš pandēmijas sākuma. Lielākie uzliesmojumi ir konstatēti tieši Kuldīgā un Daugavpilī, tāpēc veselības ministre Ilze Viņķele (Attīstībai/Par) aicinās ieviest stingrākus ierobežojumus tieši šajās pilsētās. Striktākus valsts mēroga ierobežojumus nepiedāvā.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt