Dienas ziņas

Restorāni turpina ēdināt mediķus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atgādina par drošību pirms ziemassvētkiem

Bez uzraudzības atstātas sveces ik gadu izraisa lielas ugunsnelaimes

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Ziemassvētku tuvošanās laiku gaida ar bažām, jo paaugstinās to ugunsnelaimju risks, kuru radījušas bez uzraudzības atstātas sveces. Lai svētki nepārvērstos par traģēdiju, dienests rīko informatīvas dienas visā Latvijā. Viena no tādām aizvadīta Saldū.

Brīdī, kad iededzam sveces vai elektrisko spuldzīšu virtenes, jāpadomā arī ar ugunsdrošību. VUGD, sākoties Adventa laikam, visā Latvijā rīko paraugdemonstrējumus, lai ikvienam ļautu pārliecināties, cik ātri var izcelties ugunsgrēks no nepieskatītām svecēm, piemēram, Adventa vainagā. Nereti tas veidots no viegli uzliesmojošiem materiāliem, kas ugunsnelaimi tikai paātrina.

“It īpaši šajā sarežģītajā laikā, kad daudzi darbus veic attālināti no mājām, bērni paliek mājās, mēģinām novietot vainagus bērniem nepieejamā vietā, kā arī lai mājdzīvnieki nevarētu aizskart,” mudināja VUGD Kurzemes reģiona brigādes Saldus daļas vada komandiera vietnieks Jānis Vējš.

No šī gada 1. janvāra katrā mājoklī jābūt dūmu detektoram, bet privātmājās arī ugunsdzēsības aparātam. Tie ir pirmie, kas palīdzēs novērst nelaimi, ja tomēr sveces ir atstātas bez uzraudzības.

Ja uguns pamanīta laikus, tad to izdosies nodzēst arī ar speciāliem ugunsdzēsības pārklājiem, kas pieejami teju ikvienā saimniecības preču veikalā.

“Noteikti nevajadzētu krist panikā, pamanot ugunsgrēku. Jāmēģina nodzēst pašiem, ja ir pārklāji vai aparāts, ja nesekmīgi, tad nekavējoties zvanām 112,” stāstīja Vējš.

Lai arī par ugunsdrošību pirms Ziemassvētiem tiek runāts gadu no gada, statistikā joprojām parādās tieši šādu iemeslu izraisīti ugunsgrēki. Arī šis gads ugunsdzēsējiem iesākās ar sveces izraisīta ugunsgrēka dzēšanu Talsu novadā. Tā dēļ no dzīvojamās mājas bija evakuējušies 16 cilvēki. Savukārt 24. novembrī uz galda, bez drošas pamatnes atstāta tējas svece izraisīja degšanu Limbažos kādas daudzdzīvokļu mājas otrajā stāvā.

“Ja  nav dūmu detektora, telpa pamazām pildās ar dūmiem. Viens no galvenajiem bojāejas iemesliem ugunsgrēkos ir saindēšanās ar dūmiem, ar bīstamajām gāzēm, kas izdalās, degot vainagam vai jebkuram sadzīves priekšmetam,” skaidroja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

Pērn ugunsdzēsēji glābēji Latvijā dzēsa 19 ugunsgrēkus, kuri, visticamāk, izcēlās Adventa vainagā vai Ziemassvētku eglītē ievietotas degošas sveces dēļ. Vēl gadu iepriekš – 26, bet šogad līdz novembra sākumam reģistrēti jau 17 šādi ugunsgrēki. Ik gadu cieš arī cilvēki – 2018. gadā trīs, pērn viens, bet šogad jau četri un viens cilvēks gājis bojā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt