Bez pielaides valsts noslēpumam palikušais EM valsts sekretārs iesniedz atlūgumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis, kuram šonedēļ atņemta pielaide valsts noslēpumam, iesniedzis atlūgumu, apstiprināja ekonomikas ministres Danas Reiznieces - Ozolas (ZZS) preses padomnieks Arno Pjatkins.

Lazdovska atlūgums pieņemts. "Abas puses jau ir pieņēmušas lēmumu - gan valsts sekretārs, kurš iesniedza atlūgumu, gan ministre apliecināja, kas parakstīs," sacīja Pjatkins.

Saskaņā ar LTV rīcībā esošo informāciju, pielaide anulēta, lai gan tās derīguma termiņš bija mēneša beigās.

Lazdovskis apstiprināja, ka šajās dienās ir iepazīstināts ar lēmumu atņemt viņam pielaidi darbam ar valsts noslēpumu, tomēr lēmuma pieņemšanas apstākļi un iemesli viņam neesot izskaidroti.

"Es pieļauju, ka ir pieņemti lēmumi, kas kādam nav bijuši patīkami un es neizslēdzu, ka ņemot vērā to darba apjomu, kas ir valsts sekretāriem, ir kaut kādi dokumentu aprites pārkāpumi par ko atbild iestādes vadītājs. Es neizslēdzu, ka tādi ir bijuši, bet es par tādiem neesmu informēts un mana sajūta ir tāda, ka šajā situācijā jūtos tiesiski bezspēcīgs, jo nav jau pat īsti skaidrs, ko varētu pārsūdzēt," pieļāva Lazdovskis.

Kaut arī Lazdovskis darba gaitas nolēmis turpināt privātajā biznesā vai kādā no valsts kapitālsabiedrībām, Satversmes aizsardzības biroja pieņemto lēmumu viņš pārsūdzēs Ģenerālprokuratūrā. Kurš būs jaunais valsts sekretārs – skaidrības nav. "Noteikti būs konkurss, lai piesaistītu kādu cilvēku. Skatīsimies arī citu institūciju virzienā. Varbūt ir kāds piemērots kandidāts, kuru varētu uzrunāt. Pagaidām konkrētu kandidatūru nav, tādēļ, visticamāk, tiks izsludināts konkurss," teica ekonomikas ministre Dana Reizniece - Ozola (ZZS).

Pērna gada februārī Ladovskis tika uzrunāts turpmāk ieņemt valsts sekretāra amatu Ekonomikas ministrijā un piedāvājumam piekritis.

Kopš 2008.gada Lazdovskis bijis Tieslietu ministrijas valsts sekretārs, pirms tam vairāk nekā trīs gadus viņš bija Valsts zemes dienesta (VZD) ģenerāldirektors. Savukārt laikā no 2000.gada līdz 2005.gadam Lazdovskis ieņēma dažādus amatus Lauku atbalsta dienestā, pildīja arī tā direktora vietnieka pienākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti