Dienas ziņas

Dobelē notiek 13. «Prāta spēles»

Dienas ziņas

Skolas maina nosaukumus

Ar eID kartēm vēlēšanās piedalīties nevar

Bez maksas izsniegs pases 1200 eID karšu īpašniekiem

Likuma nepilnību dēļ Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde bez maksas izsniegs pases vairāk nekā tūkstotim cilvēku. Tiem, kuri par labu identifikācijas kartei kā vienīgajam personu apliecinošajam dokumentam izšķīrās laikā, kamēr varas gaiteņos vēl strīdējās par Vēlēšanu likumu – ļaut vai neļaut vēlēšanās piedalīties, uzrādot plastikāta kartīti. 

Tagad ziņa, ka vēlēšanās drīkstēs piedalīties tikai ar pasi, sasniegusi arī iedzīvotājus. Latvijas Televīzijā vērsušies vairāki skatītāji, stāstot, ka, pirms izvēlējušies izgatavot tikai identifikācijas karti, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē apgalvots, ka plastikāta karte derēs arī vēlēšanās.

2012.gada aprīlī pilsonības un migrācijas lietu pārvalde sāka izdot elektroniskās identifikācijas kartes. Tajā pašā laikā valdība strādāja pie grozījumiem vēlēšanu likumā, kas noteiktu, vai ar šīm kartēm varēs piedalīties vēlēšanās vai nē. Jau pēc pāris mēnešiem nolēma, ka vēlēt drīkstēs tomēr tikai ar pasēm.

Tām personām, kas no 2012.gada aprīļa līdz jūnijam izņēma tikai eID karti, kam nav spēkā pase līdz nākamā gada vēlēšanām, esam gatavi bez maksas izsniegt pases. Tādu personu ir 1200 šobrīd," stāsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Laura Laiva.

Taču, iespējams, ļoti daudzi identifikācijas kartes turpina izvēlēties kā savu vienīgo personības identifikācijas dokumentu ne tikai tāpēc, ka karte ir uz pusi lētāka nekā pase, proti, 10 lati, bet arī, uzticoties bieži diemžēl maldinošajai informācijai, ko sniedz pasu noformētāji vai informatīvais dienests.

„Pasu galdā es tieši paprasīju, vai ar karti var iet balsot, "jā varot", es domāju, priekš kam man jāņem pase, man tomēr katrs santīms dārgs, un es izdomāju, ka man pietiks ar identifikācijas karti," stāsta Alberts Rozītis, „un izrādās, ka nevarot vēlēt iet. Viens nepilsonis vairāk."

Veicot eksperimentālu zvanu uz pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informatīvo tālruni LTV saņem aplamu informāciju.

LTV skatītāji arī ziņo, ka dodoties uz valsts ieņēmumu dienestu, lai noformēt mazuli apgādībā, identifikācijas karte atraidīta. Taču VID informatīvā tālruņa darbiniece apgalvo pretējo.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde sola, ka informatīvā dienesta pakalpojuma sniedzējiem aizrādīs par nepatiesas informācijas sniegšanu un rēķinās, ka iedzīvotāji būs neapmierināti.

Mēs paredzam, ka cilvēki būs neapmierināti un viņiem ir pamats tādiem būt, jo likums nespēj nodrošināt to, ka ar eID kartēm persona drīkst vēlēt," atzīst Laura Laiva.

Pārvalde sola pirms eiroparlamenta vēlēšanām katram iedzīvotājam pa pastu nosūtīt uzaicinājumu piedalīties vēlēšanās un atgādināt par nepieciešamību sarūpēt derīgu pasi. Visticamāk, ilgi gaidītā elektroniskā vēlēšanu sistēma līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām netiks izveidota.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti