Bez lielas politiskās aizmugures Latvijā ir 27 novadi

Bez lielās politiskās aizmugures Latvijā ir 27 novadi, pārsvarā ļoti nelieli, bet visi pārējie ir lielo Saeimā pārstāvēto partiju paspārnē, izpētīja LTV stratēģiskās diskusijas “Lielais jautājums” komanda.

Lielākā daļa pašvaldību ir vai nu lielo partiju kontrolē, vai arī šīs partijas noslēgušas sadarbības līgumus ar mazajām vietējām partijām.  

Bez lielās partijas aizmugures:  

Beverīnas novads
Ērgļu novads
Lubānas novads
Mālpils novads
Mazsalacas novads
Raunas novads
Strenču novads
Vecpiebalgas novads
Aglonas novads
Baltinavas novads
Daugavpils novads
Riebiņu novads
Rugāju novads
Vārkavas novads
Zilupes novads
Alsungas novads
Mērsraga novads
Nīcas novads
Pāvilostas novads
Rucavas novads
 Vaiņodes novads
Aknīstes novads
Kokneses novads
Salas novads
Skrīveru novads
Viesītes novads

Vislielākā ietekme reģionos aizvien ir Zaļo uz Zemnieku savienībai, kura sadarbojas arī ar vairākām mazākām partijām, un rezultātā tur varu četrās lielajās pilsētās – Liepājā, Ventspilī, Jelgavā un Jūrmalā, kā arī vēl 36 jeb aptuveni trešdaļā no visiem Latvijas novadiem.

“Vienotība” pirms pēdējām Saeimas vēlēšanām izvērsa vērienīgu reģionālo kampaņu, tiekot pie sadarbības līgumiem ar vairākām Vidzemes partijām, un kopumā “Vienotības” paspārnē šobrīd ir divas lielās pilsētas – Daugavpils un Jēkabpils, kā arī 20 Latvijas novadi.   

Latvijas Reģionu alianse, startējot Saeimas vēlēšanās, pievilināja vairākus novadu mērus un sadarbojās ar Vidzemes partiju, bet tagad  tās rūpē nav nevienas lielās pilsētas, bet ir 19 novadi, lielākā daļa ap Rīgu.  

Nacionālās apvienības varā nav nevienas lielās pilsētas, bet ir septiņi novadi, savukārt “Saskaņa centra” varā ir galvaspilsēta Rīga, kā arī Rēzekne un tikai viens novads – Viļānu novads. 

Par Latvijas novadu attīstības stratēģiju un to, vai Latvija nākotnē būs tikai Rīga, skatieties LTV nākotnes stratēģijas diskusiju «Lielais jautājums», ceturtdien, 23. aprīlī, plkst. 21.15.  Studijā tiksies divas ekspertu komandas, kas katra aizstāvēs savu nākotnes vīziju par Latvijas reģionu attīstību. Diskusijā piedalīsies arī pašvaldību vadītāji, premjere Laimdota Straujuma un valdības ministri, kā arī uzņēmēji.

Raidījumā meklēs atbildi uz jautājumu, kur jākoncentrē resursi Latvijas attīstībai un kur būtu jārada jaunas darba vietas. Izsakiet arī jūs savu viedokli aptaujā!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt