Bez iebildumiem virza tālāk «zaļzemnieku» rosināto Likteņdārza likumu

Saeimā ceturtdien, 12.aprīlī, bez iebildumiem tika atbalstīta likumprojekta par Likteņdārza projekta attīstīšanu nodošana Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai.

Likumprojekta virzīšanu ierosinājusi Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un atbalstījušas arī pārējās valdošās koalīcijas partijas - "Vienotība" un Nacionālā apvienība (NA).

Likumprojekts paredzēs Kokneses pašvaldībai piederošās Likteņdārza zemes nodošanu valsts īpašumā, kā arī valsts īpašumtiesību nodošanu Zemkopības ministrijas valdījumā. Tikmēr projekta attīstīšana arī turpmāk būs uzticēta tā līdzšinējiem īstenotājiem – Kokneses fondam.

Nacionālās apvienības politiķis, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš iepriekš skaidroja, ka īpaša likuma pieņemšana nepieciešama, lai sakārtotu vairākus juridiskus jautājumus - jāsakārto tas, ka īpašums pašlaik pieder dažādām juridiskām personām. 

KONTEKSTS:

Likteņdārzs ir vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Tajā apvienota vides arhitektūra un Kokneses pussalas daba. Dārzu veido ābeļu aleja, ziedotāju vārdu veidotais bruģakmeņu ceļš, kas ved uz ozolu sardzes ieskautu amfiteātri, un citi objekti. No skatu terases paveras skats uz Daugavu un Kokneses baznīcu. Likteņdārzs paredzēts kā vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan domājot par rītdienu, norādījuši dārza veidotāji.

Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005.gada vada bezpeļņas organizācija "Kokneses fonds", ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti