Bez atkritumu izvedēja palikušos rīdziniekus apkalpos «Eco Baltia vide», uzņēmumus - «Clean R»

Sarunu procedūrā par atkritumu izvešanu "Pilsētvides servisa" Rīgas klientiem noskaidrots, ka privātpersonām pakalpojumus sniegs "Eco Baltia vide", savukārt juridiskajām personām - uzņēmums "Clean R", informēja Rīgas domē.

"Šobrīd Rīgas pašvaldība ir veikusi visas nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu pilsētas iedzīvotājiem atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma nepārtrauktību. Lai turpinātu kontrolēt situāciju, jau šo svētdien kopā ar Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta speciālistiem apsekosim un izvērtēsim, kā tiek nodrošināti sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi pilsētā. Aicinu arī iedzīvotājus informēt pašvaldību, ja ir radušies kādi pārpratumi un pakalpojums nav sniegts kā līdz šim," teica Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai").

Uzņēmumā "Eco Baltia vide" informēja, ka tas jau sācis darbu, lai nodrošinātu visu nepieciešamo adrešu apkalpošanu no 15.septembra. Klientiem tiks saglabāti visi būtiskākie nosacījumi, kas bija iekļauti līgumos ar "Pilsētvides servisu". Tas attiecas uz pakalpojumu maksu, apkalpošanas biežumu, tostarp, saglabājot izvešanas dienu, un arī adresi, kurā tiek sniegts pakalpojums. 

Uzņēmuma rīcībā gan nav nodota bijušo "Pilsētvides servisa" klientu kontaktinformācija, ne arī citi personas dati, piemēram, vārds/uzvārds, tāpēc nav iespēju viņus tieši informēt par izmaiņām. Tādēļ "Eco Baltia vide" klientu zvanu centrs (tālr.8717; [email protected]) un centrālais klientu apkalpošanas birojs Getliņu ielā 5, Rumbulā, strādās brīvdienās, 14. un 15.septembrī, no plkst.9 - 15. Jautājumus var uzdot, arī sūtot vēstules uzņēmuma "Facebook" lapā.

Nākamnedēļ  klientu centram būs pagarināts darba laiks, un tas strādās no plkst.9 - 19. Pašlaik klientu ērtībai tiek meklētas telpas pagaidu klientu apkalpošanas centra izveidei Pārdaugavā, kur varēs saņemt klātienes konsultācijas un noslēgt līgumus. 

Rīgas domes sarunu procedūrā noteikts, ka "Pilsētvides servisa" privātpersonu klientiem līdz 2019.gada 12.oktobrim būs jānoslēdz vienošanās ar "Eco Baltia vide" par "Pilsētvides servisa" līgumu noteikumu pārņemšanu. Pašlaik uzņēmums risina jautājumu, lai nodrošinātu vienošanos elektronisku pārslēgšanu. Par šīm iespējām uzņēmums sola informēt tiklīdz būs rasts klientiem ērts risinājums. Tiek arī risināts jautājums, lai "Pilsētvides servisa" privātpersonu klientiem no 15.septembra netiktu noņemti konteineri. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") tviterī informēja, ka piektdien un sestdien notiks klientu informācijas pārnese, lai nodrošinātu pakalpojumu nepārtrauktību.

"Ja viss norisinās bez kavēšanās, tad svētdien atkritumu izvešana notiek kā iepriekš," viņš norādīja.


Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā klientu ērtībām ir izveidots zvanu centrs, ar kuru var sazināties, zvanot uz tālruni 67 474 700 darba laikā (pirmdien no plkst. 8.30 līdz 18.00, otrdien, trešdien un ceturtdien no plkst. 8.30 līdz 17.00 un piektdien no plkst. 8.30 līdz 16.00).  Papildinformāciju par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu var iegūt arī rakstot uz e-pastu: [email protected]

KONTEKSTS:

Kopsabiedrība "Tīrīga"

Kopsabiedrību "Tīrīga" veido divu atkritumu apsaimniekotāju "Clean R" un "Eco Baltia vide" kopīgais uzņēmums "CREB Rīga" un pašvaldības uzņēmums "Getliņi EKO".

15. septembrī Rīgā bija paredzēts mainīt atkritumu apsaimniekotāju – četru kompāniju vietā atkritumus izvestu "Tīrīga", kurai Rīgas dome bija paredzējusi uzticēt šo darbu uz 20 gadiem. Taču Konkurences padome iebilda pret šādu monopolu un nepilnu nedēļu pirms atkritumu izvedēju maiņas liedza "Tīrīgai" pagaidām sākt darbus Rīgā. Rīgas dome pārsūdzējusi šo lēmumu.

Lai nepieļautu atkritumu haosu galvaspilsētā, kad svētdien iedzīvotājiem nav līgumu ar atkritumu apsaimniekotājiem un viņu atkritumi netiek izvesti, valdība trešdien, 11. septembrī, ārkārtas sēdē akceptēja rīkojuma projektu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgā. Tā ļauj atkritumu apsaimniekotājiem sākt darbu jau svētdien arī bez līgumiem ar iedzīvotājiem. Atkritumus Rīgā ārkārtējās situācijas laikā turpinās izvest "Clean R", "Eco Baltia vide" un "Lautus". Tomēr Rīgas domei bija jārīko sarunu procedūra, lai atrastu uzņēmumu, kas nosegtu 4% no atkritumu tirgus, jo uzņēmums "Pilsētvides serviss" savu darbību beidzis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt