Dienas ziņas

Sacenšas topošie apdares darbu speciālisti

Dienas ziņas

Integrētā metode cīņai ar latvāņiem

Beverīnas novads – bez vadības

Beverīnas novadā otrā varas maiņa nepilna gada laikā

Beverīnas novadā šonedēļ no amata atbrīvoja līdzšinējo domes priekšsēdētāju, tādējādi kopš pērnā gada vasaras šī ir jau otrā varas maiņa. To veicinājušas deputātu domstarpības dažādos jautājumos. Domes sēdē par citu kandidātu nobalsoja vien trīs deputāti, un viņš netika ievēlēts. Nākamais balsojums – nākamnedēļ.

Beverīnas novada domes ārkārtas sēdē ar piecām balsīm “par” un četrām “pret“ no priekšsēdētāja amata atbrīvots Sandris Brālēns. Šāds lēmums pieņemts, jo pašlaik viedokļi domē dalās un deputātiem ir atšķirīgs redzējums par dažādiem jautājumiem, tostarp arī naudas līdzekļu atlikuma izmantošanu.  

“Mēs nevarējām vienoties būtiskos jautājumos. Es uzskatu, ka pašvaldības budžeta atlikums -   uzskatu, ka pēc tādas programmas, kā to mums piedāvāja Brālēna kungs, viņš nevarēja tikt realizēts,” Brālēnu kritizē novada domes deputāts Romāns Vaščenko.

Pērnā gada vasarā jau no amata atbrīvoja arī tolaik esošo Beverīnas novada priekšsēdētāju Cildu Purgali, šo lēmumu pamatojot ar viņas autoritāro darba stilu, kas tagad iemesls arī Brālēna demisijai. Atšķirīgo deputātu redzējumu par dažādiem ar novadu saistītiem jautājumiem ietekmējuši vēsturiskie apstākļi, jo pēc teritoriālās reformas Beverīnas novadā iekļauti pagasti no diviem rajoniem - Brenguļu un Kauguru pagasts, kas savulaik bija Valmieras rajonā un Trikātas pagasts, kas atradās Valkas rajonā.

“Ir deviņi deputāti, kuri ievēlēti no četrām vēlētāju apvienībām, un stratēģisks redzējums par veidu, kā virzīt novadu, ir tāds, kāds viņš ir,” saka Brālēns. „Ir četri deputāti, kas viņu saskata un redz, un ir pieci, kas redz savādāk. Vai tas ir vājums vai stiprums? Droši vien, ka drīzāk vājums,” atzīst nu jau bijušais domes priekšsēdētājs.

Pēc teritoriālās reformas ieviešanas viena novada deputāti - katrs pārstāv sava pagasta intereses, kas mēdz būt pat ļoti atšķirīgas, un tādējādi arī tiek kavēta visa novada attīstība. “Te jau ir tā reforma. Ja saliek kopā trīs pašvaldības, tad jebkurā gadījumā katram liekas, ka viņš ir „apbižots”. Īstenībā tā nauda ir tik, cik viņa ir,” pauž Beverīnas novada domes deputāte Cilda Purgale.

“Šī situācija, kas ir izveidojusies, nu parāda uz to, ka tādām situācijām ir iespējams būt Latvijā jebkurā pašvaldībā un viņas ir. Tas neliecina par stiprumu, bet vājumu šai sistēmai,” piebilst Brālēns.

Nākamā domes sēde, kurā paredzēts vēlēt jaunu domes priekšsēdētāju, notiks nākamnedēļ – otrdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti