Dienas ziņas

Sabilnieki no salnām sargā vīnogulājus

Dienas ziņas

2. Zemessardzes novadam jauns komandieris

Beverīnas novadā izveidota Patvēruma māja

Beverīnas novadā izveidota Patvēruma māja - pagaidu mītne jaunajām māmiņām

Klusā meža ielokā Beverīnas novadā tapusi vieta, kur pagaidu mājvietu un ģimenes siltumu rast nepilngadīgām grūtniecēm un jaunajām māmiņām. Patvēruma mājā bez līdzcilvēku atbalsta palikušajām grūtniecēm būs iespēja saņemt gan emocionālu atbalstu, gan arī apgūt praktiskās iemaņas, kā rūpēties par mazuli un dzīvot patstāvīgi. Lielu atbalstu šīs vietas izveidē snieguši brīvprātīgie.

Patvēruma māja Kauguru pagastā iekārtota senā lauku sētā, kura savulaik uzdāvināta biedrībai "Ģimenes šūpulis". Desmit gadu laikā "Jaunpaleju" mājas pamazām atjaunotas, iekārtojot tajās telpas, kur patvērumu rast jaunām grūtniecēm. Aizvadītajā nedēļā Patvēruma mājā ieradās pirmā jauniete. Viņa jau ir pielāgojusies jaunajai dzīvesvietai un jūtas labi kā mājās, stāsta Patvēruma mājas vadītāja Valda Reķe.

Senās mājas bēniņos ir izveidotas istabiņas septiņām grūtniecēm. Meitenes tur varēs pavadīt aptuveni pusgadu – gan gaidību laikā, gan arī kopā ar mazuli. Nepieciešamība pēc šāda veida atbalsta visbiežāk ir jaunām meitenēm, kuras augušas internātskolās un nav piedzīvojušas ģimeniskās attiecības. Patvēruma mājā meitenes ne tikai sagaidīs mazuļa piedzimšanu, bet arī apgūs dažādas ikdienā nepieciešamas prasmes.

"Mēs mācam, ka arī dārzā var izaudzēt kaut ko virtuves vajadzībām. Ka tas ir pavisam vienkārši - ar nelieliem ieguldījumiem, bet ar darbu," piebilst  Reķe.

Patvēruma mājai jau izveidojusies sadarbība ar vairākām pašvaldībām un to sociālajiem dienestiem. Tomēr vislielāko atbalstu sniedz brīvprātīgie, kas palīdz mājas darbos un apkārtnes labiekārtošanā. Arī šobrīd šeit kā brīvprātīgās palīdz vairākas meitenes no Amerikas. Brīvprātīgā no ASV Keitija Kīna norāda: "Šī ir lieliska māja, jo šeit palīdz meitenēm, kurām ir nepieciešams mācīties, kā būt labai mātei. Šie cilvēki dara lielisku darbu".

Patvēruma mājas tapšanai atbalstu snieguši arī dažādi Vidzemes uzņēmēji, ziedojot gan būvmateriālus un sadzīvei nepieciešamas lietas, gan arī paši ņemot rokā darba rīkus.

"Mēs braucam uz talkām, ņemam lāpstas, rokam melnzemi, lai var izvaidot celiņus. Ne jau vienmēr ir nauda galvenais, lai kādam palīdzētu, bet  arī klātbūtne šim projektam un palīdzēt ar savām rokām," akcentē uzņēmēju kluba “Vidzeme” biedrs Gusts Balodis.

         

        

       

         

         

       

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt