Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas deputātu Ivaru Zariņu

Rīta Panorāma

Intervija ar etno muzikas apvienību “Raxtu Raxti”

Telefonintervija ar valsts prezidentu Andri Bērziņu

Bērziņš par savu lielāko panākumu prezidenta amatā uzskata jaunus kontaktus ar valstīm

Kā vienu no lielākajiem panākumiem savas prezidentūras laikā Andris Bērziņš min sadarbību ar valstīm, ar kurām iepriekš tā nav bijusi gana cieša. Intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” prezidents norādīja, ka tas palīdz veicināt Latvijas ekonomisko attīstību.

„Izejot no tā, ka man jānodrošina ārpolitiskā valsts tēla attīstība un mums jāpalielina ekonomiskās attīstības tempi, mana rīcība bija fokusēta uz to, lai radītu jaunus kontaktus ar zemēm, ar kurām iepriekš tie nebija pietiekami stipri gan ārpus Eiropas Savienības, gan Eiropas Savienībā,” skaidroja Bērziņš.

Šādi kontakti ir būtiski, lai veicinātu biznesa saites. „Un šie rezultāti ir acīmredzami, jo eksporta pieaugums pēdējos gados mums ir nodrošinājis stabilu izaugsmi,” sacīja Bērziņš.

Viņš arī uzsvēra, ka šis process jāturpina un jāmeklē daudz ciešāki kontakti arī Baltijā un sevišķi ar valstīm, kas atrodas gar Eiropas Savienības robežu, piemēram, Somiju. Un jāstrādā tādās jomās kā enerģētika, izglītība, biznesa attīstībā un kultūrā, norādīja prezidents.

Bērziņš atkārtoti pauda, ka savu lēmumu par dalību prezidenta vēlēšanās atklās aprīļa sākumā. Tas esot pietiekami laicīgi, ņemot vērā, ka oficiālais termiņš ir maija vidū. Viņš gan piebilda, ka pašlaik tas nevienam neliedz gatavoties, lai „piedalītos šajā sacensībā”.

Viņa lēmums būs atkarīgs no situācijas, kāda tā attīstīsies pasaulē, sevišķi saistībā ar Latvijai bīstamāko konfliktu Ukrainas austrumos.

Bērziņš arī norādīja uz Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, kas rada liela slodzi Latvijai un ietekmē gan pozitīvi, gan negatīvi. „Šis laiks ir pietiekami sarežģīts un prasa labu koordināciju un kopīgu darbību,” sacīja Bērziņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti