Dienas ziņas

Pirmajā sporta stundā – kopā ar olimpiešiem

Dienas ziņas

Tematiskas ziedu kompozīcijas Matkulē

Skolas vietā bērnudārzs un radošo darbnīcu centrs

Bērsteles skolas vietā bērnudārzs un radošo darbnīcu centrs

2009.gada 1. septembrī tika reorganizētas 84 skolas -  arī Rundāles novada Bērsteles pamatskola. Nu jau otro gadu skolas zvans Bērstelē apklusis pavisam, taču skolas ēkai daļēji rasts pielietojums - daļu no klašu telpām aizņem trīs bērnudārza grupiņas, un šoruden tām pievienojies arī topošais radošo darbnīcu centrs.  

Bērsteles pamatskola, kura šogad atzīmētu savu 26. jubileju, ir toreizējās Viesturu pagasta priekšsēdētājas Guntas Šurnas lolojums. Diemžēl tam  nebija lemts garš mūžs - jau otro mācību gadu zvans uz stundu skolēnus šeit vairs neaicina.

Ēka gan novārtā nav pamesta, tagad sajust skolas gaisotni var mazie bērstelieši. Telpu ir daudz, tāpēc piecgadniekiem un sešgadniekiem ir atsevišķas klases gan mācībām, gan rotaļām, gan arī atsevišķas guļamistabas, par kādām pilsētas dārziņos  nereti var tikai sapņot. Trešajā grupiņā pirmās zinības iegūst sešpadsmit pusotru līdz četrus gadus veci bērni.

Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienības vadītāja Gunta Šurna saka, ka tukšo telpu bijušajā skolas ēkā ir maz, piemēram, “informātikas kabinetā, kur ir interaktīvā tāfele, bērni var  skatīties filmas un notiek citas nodarbības.''

Izmantojot “Leader” projekta finansējumu, kādreizējā ķīmijas kabinetā uzsākta radošo darbnīcu centra izveide. Laboratorijas telpā iekārtota mūsdienīga virtuvīte, kurā jaunās saimnieces varēs apgūt ēst gatavošanu, bet vecākās - apgūt prasmi rīkoties ar mūsdienīgām iekārtām. Turpat blakus būs arī  šūšanas, filcēšanas un citu rokdarbu meistarošanas darbnīca.

Rundāles novada kompetenču attīstības centra vadītāja Ludmila Knoka stāsta, ka šajās darbnīcās visi varēs dalīties ar savu pieredzi.

“Un ja būs vēlme, mēs uzaicināsim kādu šefpavāru no kāda  glauna restorāna, kurš varētu parādīt kādu meistarklasi, bet sāksim ar savu resursu izmantošanu - katrs parādīs, ko prot,” saka Knoka.

Pagaidām jaunu pielietojumu atradusi aptuveni puse no Bērsteles skolas klašu telpām, bet ideju netrūkst, tāpēc  gandrīz droši var teikt, ka skolas ēka dzīvos, kamēr vien ciematā būs kāds iedzīvotājs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti