Dienas ziņas

Aizkrauklē pirmā Zinību diena pēc skolu reorganizācijas

Dienas ziņas

Apvieno Liepājas mūzikas un mākslas vidusskolu

Salaspilī festivāls «Droši uz skolu!»

Bērnus un vecākus māca par drošību dažādās dzīves situācijās

Eiropas Mobilitātes nedēļas zīmē Salaspilī ceturtdien, 1.septembrī, notika Drošības festivāls, kurā izglītoja skolēnus un viņu vecākus par drošības aspektiem dažādās dzīves situācijās.

Svarīgi ir bērnam iemācīt, kā pareizi un droši pāriet ielu, kā rīkoties neparedzētās situācijās. „Bērni sāk iet skolā un nezina daudzas lietas. [Piemēram, ko darīt] ja kāds nokrīt uz ielas? Vai kaut kas aizdegas? Mēs esam nolēmuši sarīkot šo drošības festivālu,” norāda Salaspils kultūras nama „Rīgava” direktore Indra Trofimoviča.

Kad garām aizbrauc ugunsdzēsības mašīna, tad ir sajūta, ka kāds jāglābj. Bet kā tas notiek, ko izjūt glābēji – to ceturtdien bija iespējams uzzināt arī bērniem. „Stāstam bērniem un vecākiem, kā rīkoties, ja kaut kas aizdegas, ja esi apmaldījies, kā rīkoties peldoties, kā izkļūt no dzīvokļa, ja tas deg un ar ko dzēst. Stāstam par dūmu detektoriem, jo 1.septembris ir diena, kad stājas spēkā jaunie ugunsdrošības noteikumi,” atzīmē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Juris Blūzmanis.

Vislielākā drūzmēšanās ir pie Zemessardzes stenda, kur izvietoti strēlnieku ieroči. Par iespēju tos apskatīt un arī paņemt rokās bija liela interese.

Muitas pārvaldes kinoloģijas speciālists atnācis kopā ar dienesta suni Nero. Lai gan suns dara nopietnu darbu, izrādās, ka viņam patīk arī bērni, un bērniem tā vien rokas ceļas suni paglaudīt.

Drošības festivālā skolēni varēja gūt informāciju arī no  Samariešu apvienības, ''Sadales tīkla'' speciālistiem, bet vides apsaimniekošanas uzņēmums interaktīvā veidā bērniem mācīja šķirot atkritumus. Pasākums bija plaši apmeklēts, un daudz jauna šeit uzzināja ne tikai bērni, bet arī viņu vecāki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt