Rīta Panorāma

Austrijā no šodienas spēkā karantīnas režīms

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rosina kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni

Bērnunami mūsdienās nav pieņemami – kampaņā aicina sniegt mājas bērniem

Kampaņā "Es gribu savas mājas!" Labklājības ministrija aicinās nodrošināt ģimenisku vidi visiem bērniem.

Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Evita Zālīte-Grosa (Jaunā konservatīvā partija) intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" stāstīja, ka institūcijās atrodas 506 bērni, no kuriem 87 ir ar smagiem funkcionāliem traucējumiem. Tie ir bērni vecumā no 13–17 gadiem.

Zālīte-Grosa uzsvēra, ka bērniem vajadzīga ģimene, lai viņi varētu izaugt par labiem cilvēkiem un nākotnē paši dibināt ģimeni. "Nav pareizi un pieņemami, ka šajā laikā... Mums nav ne kara apstākļi, ne kādi citi apstākļi, lai varētu pastāvēt bērnunami," sacīja politiķe. Viņa uzskata, ka 506 bērni nav tik daudz, lai tiem neatrastu mājas.

Kampaņā plāno gan iedrošināt, gan izglītot par to, kādas ir iespējas, lai dotu mājas bērniem, kuri atrodas bērnunamā.

Zālīte-Grosa pati savulaik iedvesmojusies no līdzīgas kampaņas un cilvēku pieredzes stāstiem, sniedzot mājas bērniem. Viņa uzsvēra, ka tas nav vienkārši, bet skaistai dzīvei nav jābūt vienkāršai. Piesaisti, komandas sajūtu un ikdienas krāsainību var sniegt tikai ģimene. 

Tādēļ viņa uzskata, ka kampaņa iedrošinās cilvēkus, kuri ir apdomājuši šo iespēju atvērt savas durvis kaut vienam bērnam, kuram vajadzīga ģimene.

Labklājības ministrijas sniegtā informācija liecina, ka 2021. gada 1. janvārī ārpusģimenes aprūpē atradās 6004 bērni, kas ir par 10% mazāk nekā bija trīs gadus atpakaļ (2018. gadā ārpusģimenes aprūpē atradās 6669 bērni, 2019. gadā – 6438 bērni, bet 2020. gadā – 6252 bērni).

Tāpat turpina samazināties bērnu skaits bērnu aprūpes iestādēs. 2021. gada 1. janvārī salīdzinājumā ar 2018. gada 1. janvāri bērnu skaits bērnu aprūpes iestādēs samazinājies par 45% (2018. gadā – 1037 bērni, 2021. gadā – 568 bērni). Savukārt saskaņā ar bērnu aprūpes iestāžu sniegto informāciju 2021. gada 1. oktobrī bērnu aprūpes iestādēs atradās 506 bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni, kas ir par 11% mazāk nekā 2021. gada 1. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt