Bērnunama «Stikli» jaunais vadītājs sola novērst pārbaudēs atklātos pārkāpumus

Ventspils novada dome par bērnunama „Stikli” vadītāju iecēlusi esošo pienākumu izpildītāju Arvi Anderšmitu, kurš sola novērst visas pārbaudēs konstatētās problēmas.

Jauna vadība ārpusģimenes aprūpes centram bija jāmeklē, jo atlūgumu iesniedza līdzšinējais direktors Guntis Lučins. Viņa vadībā „Stiklos” tika konstatēti vairāki pārkāpumi, kurus izmeklē gan bērnu tiesību aizstāvji, gan policija.

Anderšmits amatā stāsies 7.septembrī.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija devusi laiku līdz 1.decembrim novērst visas pārbaudēs konstatētās problēmas, un jaunais bērnunama vadītājs cer šo uzdevumu paveikt.

Bērnunama „Stikli” jaunieceltais vadītājs Arvis Anderšmits
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

“Mēs cenšamies novērst visas nepilnības, kas bija konstatētas dažādās pārbaudēs. Sākumā saimnieciskas lietas: cenšamies apģērbu, mīksto inventāru atjaunināt, ar darbiniekiem veicam pārrunas, lai darbs ritētu un sastrādātos komandā. (..) Mēs ejam cauri pārbaužu rezultātiem, mēģinām tās nepilnības izlabot, lai iestāde turpinātu funkcionēt,” pastāstīja Anderšmits.

Savukārt attiecībā uz darbinieci, pret kuru sākta administratīvā lietvedība, aizvien tiek gaidītas atbildes no atbildīgajām institūcijām.

 KONTEKSTS:

Rubrikā "Sistēmas bērni" vēstīts par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem Ventspils novada bērnunamā "Stikli".  "Stiklos" ilgstoši lielākais klientu loks nācis no Rīgas pašvaldības. Pēc tiesībsarga ziņojuma par to, ka lielā attāluma dēļ vecāki nevar apciemot bērnus, Rīga pārstāja šajā institūcijā ievietot savus bērnus. Taču tie, kuri tur ievietoti iepriekš, ir palikuši. Nepilngadīgie rīdzinieki bērnunamā joprojām ir vairākumā.

Situācijai bērnunamos uzmanību pērn pievērsa neatkarīgie eksperti, kas ziņoja par notiekošo Jelgavas bērnunamā -  bērnu raušanu aiz matiem, barošanu ar varu un citiem fiziskās un emocionālās vardarbības gadījumiem. Tas lika pārbaudīt un runāt par notiekošo arī citos bērnunamos, un lika valstij aktīvāk atbalstīt audžuģimenes, un darīt vairāk, lai bērni nepavadītu bērnību iestādēs.

Bērnunamam "Stikli" dots laiks līdz 1.decembrim būtiski uzlabot pakalpojuma kvalitāti, pretējā gadījumā “Stiklus” varētu izslēgt no sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt