Bērnudārzus apmeklē vidēji 6-7% audzēkņu

No aptuveni 89000 pirmsskolas vecuma bērnu pirmsskolas izglītības iestādes apmeklē aptuveni 5600. Vidēji gan pašvaldību, gan privātos bērnudārzus apmeklējums ir 6-7%.

Tā liecina Latvijas Pašvaldību savienības apkopotie dati.

Daudzās pašvaldībās bērnudārzi ir slēgti pavisam, tomēr citās vietvarās bērnudārzu apmeklējums ir augstāks par vidējo rādītāju.

“Vairāk tie bērni ir Rīgā, jo Rīgā ir 25 755 [pirmsskolas vecuma bērni], bet [pirmsskolas izglītības iestādes] apmeklēja 2366, kas ir 9%. Jelgavas pilsētā parādās tendence, ka bērnu, kuri vēlas apmeklēt bērnudārzu, skaits pieaug. Dažādas motivācijas. Pirmā, ka darba pienākumi. Un otrā – situācijā, kad notiek gan attālinātais mācību process, gan ģimene, ja liela, tad

 vecāki sāk nogurt un sāk skatīties, ka bērnudārzos ir augsts drošības līmenis un sāk vest.

Bet tā nav kopēja tendence, tas ir atsevišķās vietās, piemēram, Alūksnes pilsētā, kur ir armijas daļas ģimeņu bērni,” pastāstīja Latvijas Pašvaldību savienības padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure.

Tāpat darbam ārkārtas apstākļos pielāgojušies Pierīgas pašvaldību bērnudārzi.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. 3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 4. aprīlī ziņots, ka miris viens no patversmes “Zilais krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti