Bērnudārzā Rīgā izskan bažas par ierobežotu pieeju dzeramajam ūdenim; atbildīgie uzsver – situācija atrisināta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgā no šī mācību gada vecākiem par bērna ēdināšanu pirmsskolā un skolā no 5. līdz 12. klasei ir jāveic līdzmaksājums. Taču bērndārznieku vecāki ceļ trauksmi, jo atsevišķos gadījumos atvases sūdzas, ka dzeramais ūdens pirmsskolā nav pieejams vai ir saņemams ierobežotā daudzumā. Izglītības iestādēs un Rīgas domē nenoliedz – mainoties ēdināšanas sistēmai, mainījusies arī kārtība, kādā bērnudārzi nodrošina dzeramo ūdeni, taču noliedz, ka kādā bērnudārzā tam būtu ierobežota piekļuve.

Bērnudārzā Rīgā izskan bažas par ierobežotu pieeju dzeramajam ūdenim; atbildīgie uzver – situācija atrisināta
00:00 / 02:58
Lejuplādēt

Kāda mamma, kuras bērns mācās Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē "Cielaviņa" Imantā, vērsās Latvijas Radio ar bažām par to, ka viņas atvasei un citiem bērnudārza audzēkņiem līdz ar jauno ēdināšanas sistēmu vairs nav pieejams dzeramais ūdens neierobežotā daudzumā.

"Šogad ir pāriets uz to jauno sistēmu, ka vecāki paši maksā naudu ēdinātājam. Sanāk tā, ka principā bērnudārzam šobrīd nav naudas, lai pirktu dzeramo ūdeni bērniem. Ūdens naudas  atsevišķi nav. Tad sākās frāzes no bērniem un ir dzirdēts no citiem vecākiem, ka neļauj dzert ūdeni tik, cik gribas, jo ātri beidzoties. Nu, dīvaini liekas," pastāstīja bērndārznieka mamma.

Bērna mamma gan norādīja – vecāku padomē šis jautājums aktualizēts un tiek meklēts pastāvīgs risinājums, taču māte uzskata, ka šis jautājums jārisina steidzami.

Bērnudārza "Cielaviņa" direktore Edīte Ozoliņa apstiprināja, ka līdz ar jauno maksāšanas sistēmu ir mainījusies arī kārtība, kādā bērnudārzi nodrošina ūdeni. Taču tā, ka tas nebūtu pieejams, gan neesot.

"Nē, nu kādas muļķības. Kā mēs bērnam varam ierobežot dzert? Mums noņēma to dzeramo ūdeni nost tādā veidā, kā mums bija – caur ēdienkarti mēs devām. Tad tagad ūdens ir vienkārši grupā. Tā problēma ir atrisināta," sacīja Ozoliņa.

Bērniem šobrīd ūdens ir pieejams kanniņās, kurā to vāra. Tāpat ūdeni izglītības iestādei piegādājot uzņēmums, ar kuru noslēgts līgums. Ozoliņa pieļāva, ka vecāki situāciju varētu pārprast vai bērni vecākiem sūdzējušies par kādu atsevišķu situāciju, piemēram, kad ūdens uz mirkli beidzies. Taču tas neiezīmē kopējo situāciju.

Rīgas domes komunikācijas pārvaldes projektu vadītājs Raimonds Grants apstiprināja, ka līdz ar ēdināšanas apmaksas sistēmas maiņu dzeramā ūdens iegāde ir mainījusies. Šobrīd bērnudārziem pašiem esot uzdevums organizēt ūdens nodrošināšanu.

"Tie varianti šobrīd ir trīs. Piemēram, viņi novieto trauku ar vārītu, atdzesētu ūdeni grupiņas telpās vai ierīko atsevišķu krānu ar filtru dzeramā ūdens ņemšanai, vai iegādājas to no dzeramā ūdens piegādātājiem. Tas, kā nodrošināt dzeramo ūdeni grupās, tas ir katras pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja lēmums. Bet viņi visi rīkojas uz Ministru kabineta noteikumu pamata, kas paredz, ka pakalpojumu sniegšanas vietā dzeramajam ūdenim ir jāatbilst dzeramā ūdens obligātajām nekaitīguma prasībām un tas bērniem ir brīvi pieejams. Tomēr, ja pakalpojuma sniegšanas vietā nevar nodrošināt šo dzeramo ūdeni atbilstoši prasībām, tad pakalpojuma sniedzējs nodrošina bērniem slāpju remdēšanai fasēto dzeramo ūdeni," skaidroja Grants.

Pašlaik līdz Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamentam neesot nonākusi neviena sūdzība par dzeramā ūdens trūkumu bērnudārzos. Grants arī aicināja par šāda veida problēmām bērnu vecākus sazināties ar izglītības iestādes vadītāju. Savukārt, ja šādā veidā situāciju neizdodas atrisināt, vecāki aicināti vērsties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti