Bērnu un jauniešu uzticības tālruni arvien mērķtiecīgāk izmanto palīdzībai

Šī gada deviņos mēnešos uz Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālruni bērniem un pusaudžiem saņemti nepilni 7000 zvanu. No tiem sniegts ir vairāk nekā 6200 konsultāciju.

Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietniece Anda Sauļūna pastāstīja, ka

arvien mazāk ir īsu pārbaudes zvanu, ka cilvēks nerunā vai pasaka vienu vārdu.

Arvien vairāk tādējādi ir tādu zvanu, kuros tiek sniegtas plašas konsultācijas. Cilvēki arī mērķtiecīgāk zvanot, lai saņemtu palīdzību.

Aizvien visvairāk bērnu zvana par tēmām, kas saistītas ar grūtībām attiecībās vai nu ar vecākiem, vai skolā. Tāpat zvana vecāki, taujājot par komunikāciju ar bērnu.

Zvanus saņem arī par emocionālu vai fizisku vardarbību pret bērnu ģimenē vai skolā, kā arī par drošību internetā.

Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietniece Anda Sauļūna stāsta, ka zvanot cilvēks savu vārdu var neatklāt.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 strādā 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā.

VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietniece Anda SauļūnaAnnija Petrova

  "Mūsu galvenais mērķis ir sniegt psiholoģisko atbalstu krīzes situācijās. Protams, mēs saprotam, ka krīzes situācijas katram var būt citādākas. Bērniem arī nesekmīga atzīme var būt krīzes situācija. Šādos brīžos bērni vienmēr var mūs sazvanīt, īpaši tad, ja ir tā sajūta, ka varbūt citiem pieaugušajiem ir grūti to izstāstīt. Arī pieaugušie, vecāki un likumīgie pārstāvji jebkurā brīdī var zvanīt, ja ir grūtības, piemēram, ģimenē vai komunikācija ar bērnu, vai, piemēram, aizdomas par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem. Tajā brīdī mēs esam sasniedzami, ja ir vēlme runāt. Un tas ir ne tikai saņemt informāciju, norādes par tālāko rīcību, bet tiešām saņemt iespēju izrunāties un tapt uzklausītam," stāstīja Sauļūna.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti