Panorāma

Spriež par darba samaksas izmaiņām mediķiem

Panorāma

Grib paātrināt Kremļa kanālu slēgšanu

Bērnunams «Stikli» – bērniem nepiemērots

Bērnu tiesību sargi secina: Stiklu bērnunams - nepiemērots bērniem

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) atzinusi, ka bērnu ārpusģimenes aprūpes iestāde “Stikli” nav piemērota vieta pilnvērtīgai bērnu attīstībai un iekļaušanai sabiedrībā.

Tā kā inspekcijas skatījumā prioritāras ir bērnu intereses, plašāki komentāri par situāciju šajā bērnunamā tiks sniegti tikai pēc tam, kad inspekcijai būs pilnīga informācija par katra šajā bērnunamā dzīvojošā bērna turpmāko likteni un viņa dzīves apstākļiem.

Stiklu bērnunama direktors Guntis Lučins otrdien, 22.maijā, nevēlējās komentēt situāciju.  

Valsts bērnu tiesības aizsardzības inspekcijā vēl turpinās darbs ar pārbaudes materiāliem, un vienlaikus inspekcija sadarbībā ar pašvaldībām strādā, lai noskaidrotu, kādu palīdzību tās no savas puses var sniegt bērnu stāvokļa uzlabošanai.

 KONTEKSTS:

VBTAI ir solījusi iespējami ātri reaģēt uz rubrikā "Sistēmas bērni" vēstīto par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem Ventspils novada bērnunamā "Stikli".  "Stiklos" ilgstoši lielākais klientu loks nācis no Rīgas pašvaldības. Pēc tiesībsarga ziņojuma par to, ka lielā attāluma dēļ vecāki nevar apciemot bērnus, Rīga pārstāja šajā institūcijā ievietot savus bērnus. Taču tie, kuri tur ievietoti iepriekš, ir palikuši. Nepilngadīgie rīdzinieki bērnunamā joprojām ir vairākumā.

Situācijai bērnunamos uzmanību pērn pievērsa neatkarīgie eksperti, kas ziņoja par notiekošo Jelgavas bērnunamā -  bērnu raušanu aiz matiem, barošanu ar varu un citiem fiziskās un emocionālās vardarbības gadījumiem. Tas lika pārbaudīt un runāt par notiekošo arī citos bērnunamos un lika valstij aktīvāk atbalstīt audžuģimenes, un darīt vairāk, lai bērni nepavadītu bērnību iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt