Bērnu tiesību inspekcijas vadītāju meklēs Labklājības ministrijas valsts sekretārs

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai aizvien nav izdevies atrast jaunu vadītāju, un tagad labklājības ministrs Jānis Reirs ( “Vienotība”) atrast potenciālos kandidātus uzdevis ministrijas valsts sekretāram Ingum Allikam.

“Ministrs ir uzdevis mūsu valsts sekretāram izvērtēt un aplūkot iespējamās kandidatūras nozarē, nozares profesionāļu starpā. Pagaidām šie cilvēki tiek vērtēti, skatīti, kāds ir potenciāls. Ar viņiem pēc tam būs vēl jārunā, tā kā process pagaidām vēl ir tikai kustībā,” pastāstīja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Labklājības ministrijas pārstāvis Egils ZariņšVita Anstrate

  Konkrēti termiņi gan neesot noteikti, un tas liek bažīties, ka inspekcija vēl ilgi varētu strādāt bez vadītāja. Ministrijas pārstāvis sola iespējami ātrāku procesu: “Termiņa konkrēta pagaidām nav, bet neviens negrib to vilkt garumā, jo inspekcija ir ārkārtīgi svarīga iestāde, it sevišķi visu beidzamo notikumu sakarā, un arī ministrijas politika ir vērsta uz bērnu aizsardzību jo īpaši. Tāpēc tas garumā vilkts netiks. Tiklīdz tiks atrasts kāds piemērots cilvēks, kas arī piekritīs un kuram būs nepieciešamā profesionālā kapacitāte, tad es domāju, ka tas tiks virzīts izskatīšanai Ministru kabinetā.

  Un mēs esam ieinteresēti, lai tur būtu spējīgs, zinošs un tiešām labs cilvēks, kas vadītu šo institūciju.”

  Septembrī ministrs Jānis Reirs sacīja, ka uzrunājis potenciālos valsts pārvaldes darbiniekus, kurus uz šo amatu varētu aizrotēt, bet neviens nepiekrita.

  Arī Valsts kancelejas izsludinātais konkurss beidzās bez rezultātiem, un divi kandidāti tika atzīti par neatbilstošiem. Bez priekšnieka Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija strādā jau piecus mēnešus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti