Bērnu tiesību aizstāvji Daugavpils ģimenes mājā «Pīlādzis» saskata kriminālnozieguma pazīmes

Daugavpils ģimenes mājā "Pīlādzis", kur, iespējams, notikusi vardarbība pret bērniem, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) saskata kriminālnozieguma pazīmes.

VBTAI materiālus nodevusi Valsts policijai.

Tāpat VBTAI otrdien lems par administratīvā procesa ierosināšanu. To Latvijas Radio apliecināja inspekcijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta galvenais inspektors Jurijs Livdāns.

"Izvērtējot esošos materiālus, mēs esam konstatējuši, ka vienā gadījumā saskatāmas kriminālnozieguma pazīmes pēc 174. krimināllikuma panta par cietsirdību pret bērnu. Jo vienā no gadījumiem saskatījām, ka bērns tiešām bijis ilgstoši gan fiziski, gan emocionāli iespaidots. Tur mēs arī saskatījām, ka ir kriminālnozieguma sastāvdaļas. Savas aizdomas vēstules veidā mēs nosūtījām policijai, lai viņi izskata un nepieciešamības gadījumā rosina procesu. Mēs savukārt izmeklējam visu administratīvo atbildību saistībā ar fizisko vai emocionālo vardarbību," skaidroja Livdāns.

Iepriekš saistībā ar atklātajiem pārkāpumiem Daugavpils dome slēgtā sēdē, izskatot darba grupas sagatavoto ziņojumu, atlaidusi Daugavpils Sociālā dienesta vadītāju Līviju Drozdi.

Valsts policija apstiprinājusi, ka saistībā ar notikušo veikta resoriskā pārbaude un lieta nodota VBTAI, kur apstiprināja, ka aizdomas ir par iespējamo vardarbību pret bērniem un pašu bērnu starpā.

Zināms arī, ka Daugavpils ģimenes mājā "Pīlādzis", kur, iespējams, notikusi vardarbība pret bērniem, atstādināti divi darbinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti