Bērnu slimnīcas vadītājs: Latvijas ārstu izglītošanas kvalitāti apliecina mediķu pieprasījums citās valstīs

Latvijā iegūstamās ārstu izglītības kvalitāti apliecina mediķu pieprasījums citās valstīs, intervijā aģentūrai LETA šādu viedokli pauda Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Viņš norādīja, ka Latvijā iegūstamā ārstu izglītība ir pietiekami laba, un to apliecinot arī mūsu ārstu iespējas iegūt darbu citās valstīs, proti, Latvijas speciālisti ir diezgan pieprasīti.

Vienlaikus jauno ārstu kompetenci Ābols kopumā nevērtē, jo, pēc viņa domām, to vērtēt būtu kā mērīt vidējo temperatūru slimnīcā. Kompetence ir individuāli atkarīga no cilvēka motivācijas. "Ja cilvēks grib investēt jaunu lietu apgūšanā, tad redzam augļus. Iespējas to darīt ir. Nav tā, ka nelaistu kādu kaut kam klāt. Tāpat izaugsme ir iespējama metodoloģiskajā darbā un pētniecības jomā," skaidro Ābols.

Ābols uzver, ka viņam nav bažu par universitāšu mācību programmām. "Man ļoti perspektīvs un interesants virziens šķiet simulāciju aktīvāka ieviešana apmācību procesā. Domāju, ka tuvākajos gados apmācību process kardināli mainīsies," sacīja slimnīcas vadītājs.

Vienlaikus Ābols norādīja, ka rezidenti BKUS ir ļoti gaidīti. Patlaban Bērnu slimnīcā darbojas vairāk nekā 120 rezidenti. "Mēģinām visus pieejamos finanšu resursus novirzīt viņu atbalstam. Ļoti labi apzināmies, ka ir funkcijas, kuras bez rezidentu atbalsta nevarētu veikt, tostarp neatliekamās palīdzības process būtu ļoti grūti paveicams bez rezidentiem. Rezidenti ir būtiska mūsu slimnīcas sastāvdaļa," uzsver Ābols.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka svarīgs jautājums slimnīcā ir arī jauno ārstu piesaistīšana. Daļa no slimnīcas stratēģijas ir runāt par pēctecības plānu un laicīgi pragmatiski domāt par nākotni, lai nenonāktu situācijā, ka, aizejot kādam kolēģim pensijā, slimnīca paliek bez konkrētās jomas speciālista.

Tāpat BKUS tiek diskutēts par nepieciešamajām rezidentu vietām, protams, apzinoties, ka ne visi rezidenti paliks Latvijā, sacīja Ābols.

Viņš arī piebilda, ka slimnīcā tiek veiktas arī praktiskas darbības jomās, kur situācija ir kritiskākā. "Pateicoties Bērnu slimnīcas fondam, mums ir vienošanās par atbalstu bērnu psihiatrijas rezidentiem - tiks nodrošināta papildu stipendija par to, ka viņi ir gatavi iesaistīties šajā misijā, turpināt studijas un strādāt. Ir sarunas par atbalsta piesaistīšanu vēl dažām nozarēm, kur situācija ir līdzīga, piemēram, neonatoloģijai, iespējams, arī neiroķirurģijai. Runājam arī par papildu rezidentu vietu finansēšanu," sacīja Ābols.

Pēc viņa paustā, daļa no slimnīcas stratēģijas ir detalizētāki integrācijas plāni jaunajiem darbiniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti