Bērnu slimnīcas fonda ziedojumi pēc nodokļu reformas samazinājušies par 25%

Ziedojumi Bērnu slimnīcas fondam pēc nodokļu reformas samazinājušies par 25%, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica fonda vadītāja Liene Dambiņa. Viņa norādīja, ka samazinājums noticis tieši gada beigās, kad parasti ziedo uzņēmēji, tādējādi redzams, ka viņi nav motivēti ziedot.

Uzņēmumi katru gadu par nopelnīto maksāja uzņēmuma ienākuma nodokli, no kura pienācās atlaide par ziedojumiem. Tagad par peļņu, kas atstāta uzņēmumā, nodoklis vairs nav jāmaksā. Tajā pašā laikā ar nodokli neapliek ziedojumus apmērā līdz 5% no iepriekšējā gada peļņas vai arī līdz 2% no darbinieku algām.

Dambiņa stāstīja, ka ziedojumu samazinājums nozīmē - cietīs projekti slimnīcas vides uzlabošanā. Piemēram, nesen par ziedotāju naudu tika uzcelta Hematoonkoloģijas nodaļa. Šādus projektus samazināta finansējuma apstākļos būs grūti īstenot.

Dambiņa uzsvēra, ka individuālu bērnu atbalstam nauda netiks atņemta un fonds neatteiks nevienam. Viņa stāstīja, ka fonds strādā individuāli ar bērniem gan slimnīcas teritorijā, gan ārpus tās. Palīdzību saņem bērni, kuriem problēmas ir nopietnas un palīdzība vajadzīga ilgtermiņā, bet valsts atbalsta pietrūkst.

Fonds īpaši palīdzējis slimnīcai īstenot jaunas operācijas, iepērkot jaunu aparatūru. Piemēram, ieviestas jaunas metodes kardioloģijā, neiroloģijā.

Pašlaik fonds arī īpaši strādā ar jauniešiem, kuriem ir psiholoģiskas problēmas. Nākotnē fonds vēlas palīdzēt ne tikai bērniem, kuri cīnās ar atkarībām, bet arī tiem nepilngadīgajiem, kuriem ir depresija, kuri saskaras ar domām par paškaitējumu, pašnāvību. 

Dambiņa uzsvēra, ka finanšu ministram Jānim Reiram ("Jaunā Vienotība") vajadzētu apdomāt, vai tiešām nodokļu reformā noteiktais, kad daudzas organizācijas nevalstiskajā sektorā zaudē finansējumu, ir pareizi.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti