Bērnu slimnīcā vizīte pie acu ārsta jāgaida pat gadu

Covid-19 laikā radīto rindu apkalpošana Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) jau teju noslēgusies, tomēr garās rindās jāstāv, jo trūkst speciālistu. Kādai septiņus gadus vecai meitenei ar acu problēmām tūdaļ jāsāk skolas gaitas, bet rindā pie ārsta piedāvāja gaidīt pat gadu. Slimnīcā atzīst – speciālistu trūkst, tomēr pastāv veidi, kā speciālista palīdzību saņemt ātrāk, tostarp attālināti.

ĪSUMĀ: 

  • Rindas Bērnu slimnīcā galvenokārt ir speciālistu trūkuma dēļ. 
  • Visgarākās gaidīšanas rindas ir pie acu ārstiem, kardiologiem un bērnu psihiatriem.
  • Pacientu vecāki aicināti pieteikties attālinātai vizītei.
  • NVD iesaka pieteikties pie pediatra, kurš pie konkrētā ārsta var nosūtīt prioritārā kārtā.

Bērnu slimnīcā vizīte pie acu ārsta jāgaida pat gadu
00:00 / 02:46
Lejuplādēt

Martas septiņus gadus vecā meita sākusi sūdzēties par acu sāpēm. Nav varējusi ne rakstīt, ne lasīt. Marta uzskata, ka acu problēmas nevar gaidīt un iespējami ātri jānoskaidro, vai problēma ir nopietna vai pārejoša. Meklējuši palīdzību un bijuši gatavi par vizīti arī maksāt.

"Apzvanīju tuvākās pilsētas – Cēsis, Valmieru, Siguldu un Rīgu. Principā ātrākais, ko varēja piedāvāt bija pusotrs mēnesis. Ļoti pārsteidzoši likās Bērnu slimnīcā, kur man teica, ka rindā būs jāgaida gadu vismaz. Tas man likās ļoti nepieņemami, ja tiešām ar sāpošām acīm liek gaidīt bērnam veselu gadu rindā. Tad kā turpināt dzīvot, ja tūlīt sākas skola un mācības?" vaicāja Marta.

Beigās gan kādā slimnīcā ārpus Rīgas pie acu ārsta tikuši, jo vizīti atteicis kāds cits. Tikmēr Bērnu slimnīcā Martai skaidrots, ka

rindas galvenokārt ir speciālistu trūkuma dēļ.

BKUS virsārste Renāte Snipe pastāstīja, ka Covid-19 laikā radušās rindas jau teju pilnībā apkalpotas, tomēr daudzās specialitātēs Bērnu slimnīcā trūkst ārstu, tādēļ pie tiem ir rindas neatkarīgi no Covid-19 ierobežojumiem.

"Pie acu ārstiem, kardiologiem un bērnu psihiatriem ir visgarākās gaidīšanas rindas. Ja nav kādas ļoti akūtas indikācijas, tad vecākiem jārēķinās, ka iespējams būs jāgaida trīs, četri un pat pieci mēneši. Pārējie visi ir mēnesis, divi vai trīs, bet tas ir tieši tāpat, kā bija februārī vai pagājušajā gadā ap šo laiku. Tas rindas garums ir tāds pats. Mums ir šīs trīs specialitātes, kur mums jau ilgstoši ir šīs rindas, un tiešām viens no iemesliem ir tas, ka nav pietiekoši daudz šo speciālistu," atklāja Snipe.

Snipe norādīja, ka pacientu vecāki aicināti pieteikties attālinātai vizītei. Tā ir jauna, Covid-19 dēļ ieviesta prakse, kuru slimnīca gan vēlējusies sākt jau sen, tomēr šobrīd to iespējami aktīvi izmantot.

Nacionālajā veselības dienestā skaidroja, ka atsevišķi izdalītu datu par rindu garumu bērniem dienestā nav, bet pie tā šobrīd tiekot strādāts. Dienesta ambulatoro pakalpojumu nodaļas vadītāja Baiba Bērziņa atzina, ka bērnu speciālistu nav pietiekošā skaitā. Tādēļ pirms pieteikšanās rindu garumus var pārbaudīt internetā.

"Dienesta mājaslapā sadaļā „Rinda pie ārsta” ir iespējams redzēt ārstniecības iestāžu gaidīšanas rindas, tajā skaitā arī BKUS gaidīšanas rindas un rindu garumus specialitāšu griezumā," norādīja Bērziņa.

Speciālisti arī iesaka ne vienmēr meklēt konkrētā ārsta palīdzību. Ir iespējams pieteikties pie pediatra, pie kura var tikt ātrāk, un tad šis speciālists, ja konstatēs, ka problēma ir nopietna, pie konkrētā ārsta var nosūtīt prioritārā kārtā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt