Dienas ziņas

Lielākajā audzētavā, iespējams, likvidēs visas ūdeles

Dienas ziņas

Austrumu partnerības samita centrā Ukraina

Bērnu slimnīcā top psihiskās veselības centrs

Bērnu slimnīcā top psihiskās veselības centrs

Jau nākamā gada beigās, ja viss ritēs kā plānots bez aizķeršanās, gatavs varētu būt īpaši bērniem un jauniešiem paredzēts psihiskās veselības centrs. Tas top Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS), un trešdien, 15. decembrī, centra pamatos iemūrēta laika kapsula ar vēstījumu nākotnes paaudzēm.

Monēta, ārstu un pacientu vēlējumi un bērnu zīmējumi būs vēstījums nākamajām paaudzēm, kas mūžam atradīsies topošās ēkas betona pamatos. Iecerētais modernākais ārstniecības centrs šeit top no nulles. 

"Izaicinošākais šobrīd ir paša būvlaukuma atrašanās vieta. Iebraukšana prasa stipri lielāku koordināciju, lai, smagajai tehnikai kustoties šeit, būtu drošība, kas ir pats galvenais jebkurā būvlaukumā.

Nākamā gada beigas ir tas termiņš, kad ēkai ir jābūt gatavai un nodotai lietošanai," teica būvniecības AS "UPB" valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš.

Kovida ietekmē speciālistu palīdzību meklē arvien vairāk bērnu un vecāku, līdz ar to rodas garas rindas un uzreiz  visiem palīdzēt nevarot. Bet palīdzēt vajag vienam no desmit, sacīja bērnu psihiatrs, BKUS Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs Ņikita Bezborodovs.

"Tie ir vai nu nopietni garastāvokļa traucējumi vai suicīda riski. Paškaitējums. Ja būtu iespējams savlaicīgāk, kvalitatīvāk un pieejamāk nodrošināt tieši ambulatoro palīdzību – te ir runa par visām nemedikamentozām pieejām, psihoterapiju –, tad droši vien, ka tā situācija būtu vieglāka," teica ārsts.

Jaunajā centrā plānots sniegt gan ambulatoro, gan stacionāro palīdzību. Tā būs augstākā līmeņa speciālistu aprūpe un specializēti pakalpojumi.

Piemēram, nodaļa jauniešiem ar ēšanas traucējumiem. Tas nav viena ārsta, bet gan veselas komandas darbs.

"Tā ir infrastruktūra, kas radīs atveseļošanos veicinošu vidi. Un arī labāku sadarbību dažādu profesionāļu starpā. Šajā centrā strādās ne tikai psihiatri, bet dažādi citi speciālisti, kuri visi multidisciplinārās komandās strādās ar vienu mērķi, lai pēc iespējas labāk palīdzētu pacientiem," skaidroja BKUS valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti