Rīta Panorāma

Nemazinās saspīlējums starp Ukrainu un Krieviju

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Valtu Ābolu

Bērnu slimnīca Tallija 20 miljonu eiro ziedojumu ieguldīs tehnoloģiju, zinātnes un izglītības attīstībā

Mecenāta Džona Martina Tallija iecerētais 20 miljonu eiro ziedojums Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai (BKUS) ļaus turpināt jau sākto Bērnu slimnīcas digitālo transformāciju, veidojot tehnoloģiski inovatīvu vidi bērnu veselības uzlabošanai, attīstot ārstniecību un padziļinot zinātnes, pētniecības un izglītības iespējas, informēja slimnīcā.

Bērnu slimnīcas izaugsmes un digitālās transformācijas stratēģija iekļauj vairākus virzienus. Lai sasniegtu izcilus ārstēšanas rezultātus, tiks veicināta personalizētas medicīnas attīstība, īpaši onkoloģijas jomā, un pilnveidotas patoloģijas laboratorijas iespējas. 

Tāpat tiks attīstītas izglītības iespējas un apmācību vide topošajiem profesionāļiem, kā arī zināšanu un prasmju pārnese esošo profesionāļu vidū gan bērnu veselības, gan citās bērnu slimnīcas kompetences jomās, piemēram, pacientu drošības un pacientu pieredzes jautājumos vai mediķu digitālo prasmju attīstīšanā. Sadarbībā ar ieinteresētajiem partneriem tiks ieviesta plaša simulāciju pielietošana izglītības un tālākizglītības stiprināšanai, kā arī attīstīta pētniecības un inovāciju infrastruktūra, tostarp veidojot atvērtu digitālās pētniecības vidi. 

Izveidojot un attīstot atvērtu vidi sadarbībai, zināšanu apmaiņai un inovāciju radīšanai jaunuzņēmumu, medicīnas personāla un studentu starpā, jaunā vide dos būtisku atspērienu Bērnu slimnīcas izaugsmes lēcienam, taču ilgtermiņa uzdevumu formulēšanai un mērķu sasniegšanai arī turpmāk būs nepieciešams spēcīgu sadarbības partneru atbalsts un cieša mijiedarbība ar augstskolām, pētniecības un zinātnes institūcijām, industrijas pārstāvjiem, kā arī jaunuzņēmumiem veselības tehnoloģiju jomā, norādīja BKUS.

Tallijs sacīja, ka ir pagodināts par iespēju atbalstīt Bērnu slimnīcu: “Iepazīstoties ar jau esošajām attīstības iestrādēm sadarbībā ar citiem atbalstītājiem un vērienīgajiem inovāciju plāniem, kas paredz virkni konkrētu pasākumu, tostarp personalizētu pieeju un starptautisku sadarbību bērnu onkoloģijas jomā, esmu sapratis, ka slimnīcai ir potenciāls kļūt par pediatrijas izcilības  centru starptautiskā mērogā. Finansējums šī projekta uzsākšanai ir tikai viena daļa no nepieciešamā, un vienlaikus ar savu ziedojumu aicinu arī citus mecenātus atbalstīt mūsdienīgas augstākā līmeņa bērnu slimnīcas izveidi. Ir lieliski sadarboties ar tik aizrautīgu komandu, kas strādā, lai sasniegtu šos mērķus.”

Savukārt BKUS valdes priekšsēdētājs Valts Ābols Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” uzsvēra – lai Bērnu slimnīca spētu līdzināties labākajām slimnīcām Eiropā, tai ne tikai jāpilda slimnīcas funkcijas, bet arī jānodrošina speciālistu izglītošana. Viņš piebilda: “Šādi ziedojumi ir ļoti svarīgi tieši, lai [slimnīca] spētu veikt lēcienu šajā virzienā. (..) Ja mēs gribam, lai bērni ārstējas Latvijā, tad tas jādara labākajā līmenī.”

Ābols arī norādīja: “Šī sadarbība ir balstīta vienotā pārliecībā, ka bērni ir mūsu sabiedrības lielākā vērtība, kuriem Bērnu slimnīca kā vienīgā bērnu slimnīca Latvijā spēj nodrošināt visaugstākā līmeņa ārstniecību.”

KONTEKSTS:

Privātā kapitāla informāciju tehnoloģiju uzņēmuma SIA "Mikrotīkls'' līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs, mecenāts Džons Martins Tallijs ir apņēmies ziedot Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai 20 miljonus eiro.

Saeima šā gada sākumā nolēma Talliju par nopelniem valsts labā uzņemt Latvijas pilsonībā. Par ieguldījumu mecenātismā un nopelniem Latvijas labā Tallijam 2017. gadā ir piešķirts Atzinības krusts un viņš iecelts par Atzinības krusta komandieri.

"Mikrotīkls" šogad kā pirmais privātuzņēmums Latvijā pārsniedzis miljarda eiro vērtību. "Mikrotīkls", kas pasaulē pazīstams ar zīmolu "MikroTik", izstrādā bezvadu un vadu tīklu rūterus datu plūsmas pārvaldīšanai. Uzņēmuma ražotās iekārtas tiek izplatītas visā pasaulē un tās izmanto interneta pakalpojumu sniedzēji, uzņēmumi un individuāli lietotāji, kuriem jānodrošina datu plūsmu maršrutēšana, ugunsmūris, VPN, un citas pārvaldes funkcijas dažādos vadu un bezvadu datortīklos. Uzņēmumam ir vairāk nekā 500 izplatītāju un tālākpārdevēju 145 valstīs, kas pārdod un atbalsta "MikroTik" risinājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt