Bērnu slimnīcā sāk padziļinātas pārbaudes sportistiem

Pārņemot daļu Valsts sporta medicīnas centra funkciju, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Funkcionālās diagnostikas dienestā no pirmdienas, 16.jūlija, darbu sāk Sporta medicīnas centrs.

Tādējādi Bērnu slimnīca bērniem ar paaugstinātu fizisko slodzi un sportistiem piedāvās padziļinātas profilaktiskās medicīniskās pārbaudes. Pakalpojums būs pieejams bērniem no desmit gadu vecuma vai arī jau no astoņu gadu vecuma, ja nodarbojas ar daiļslidošanu, sporta dejām, mākslas un sporta vingrošanu. Savukārt sportisti varēs arī nodot analīzes un stundas laikā tikt pie rezultātiem.

Vita Šteina: Bērnu slimnīcā sāk padziļinātas pārbaudes sportistiemEdgars Kupčs

Bērniem, kuriem ir palielināta fiziskā slodze, un sportistiem Bērnu slimnīcas Sporta  medicīnas centrs veiks profilaktiskās padziļinātas medicīniskās pārbaudes.

Tās ietver fiziskās slodzes testu, kardiogrammu ar slodzes testu, pilnu asins ainu un arī urīna analīzes, kas vienas stundas laikā būs gatavas, un sporta ārsta konsultāciju, pastāstīja  slimnīcas pārstāve Vita Šteina.

Jau notika arī pirmais izbraukums uz Liepājas Florbola skolu, kur bērniem notika tāda paša veida profilaktiskās medicīniskās pārbaudes.

Iepriekš, kad pārbaudes nodrošināja Valsts sporta medicīnas centrs, gadā notika  aptuveni 15 000 bērnu un sportistu pārbaudes, un Bērnu slimnīca plāno “pieturēties pie šī paša skaitļa”, pastāstīja Šteina.

KONTEKSTS:

Maija beigās valdība nolēma reorganizēt vairākas veselības aprūpes iestādes.  No 1.jūlija reorganizēts Valsts sporta medicīnas centrs, izveidojot Latvijas Antidopinga biroju. Birojs turpmāk būs atbildīgs par dopinga kontroles un ierobežošanas jautājumiem saskaņā ar Starptautisko konvenciju pret dopingu sportā un Eiropas Padomes Antidopinga konvenciju. Savukārt Valsts sporta medicīnas centra īstenotās veselības aprūpes funkcijas tiks nodotas Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti