Bērnu slimnīca pērn strādāja ar peļņu; šogad Covid-19 risku mazināšanai saņemti 10,2 miljoni eiro

Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas (BKUS) 2019. gadā strādājusi ar peļņu. Pērn slimnīcā trūkstošais personāls veidoja turpat 12%, paziņojumā medijiem informēja BKUS.

2019. gadā BKUS budžets bija 54 miljoni eiro; pārskata gada peļņa bija 7505 eiro. 96% slimnīcas budžeta veido valsts finansējums.

Pērn lielāko izdevumu pozīcijas veidoja atlīdzība – 32 miljoni eiro. Medikamentiem un medicīnas precēm tērēti 11 miljoni eiro. Savukārt kopējie infrastruktūras uzturēšanas izdevumi un ieguldījumi slimnīcas darbības nodrošināšanai pērn bija sešu miljonu eiro apmērā.

“Ierobežoti resursi ir lielākais slimnīcu vadības izaicinājums. Šodien, kad daudzi panākumi medicīnā tiek saistīti līdz ar medicīnas tehnoloģiju attīstību, ik gadu ir nepieciešams ieguldīt tehnoloģiskā parka atjaunošanā un uzlabošanā. Turpmākajiem trīs gadiem Bērnu slimnīcai ir nepieciešami papildu 7,5 miljoni eiro, lai atjaunotu medicīnas tehnoloģiju parku un nodrošinātu ārstniecībai nepieciešamās jaunās tehnoloģijas,” paziņojumā medijiem norādīja BKUS valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Ar 1884 Bērnu slimnīcas darbinieku iesaisti medicīniskā palīdzība 2019. gadā tika nodrošināta 334 475 ambulatorajiem un 15 876 stacionāra pacientiem, un 63 598 bērni saņēma akūto un neatliekamo medicīnisko palīdzību. Bērnu slimnīca ir vienīgā slimnīca Latvijā, kas sniedz multidisciplināru un terciāra līmeņa medicīnisko palīdzību bērniem, tajā skaitā nodrošinot palīdzību sarežģītāko un reto diagnožu ārstniecības gadījumos.

Vienlaikus slimnīcā norādīja, ka 2019. gadā trūkstošais personāls veidoja turpat 12%. Tomēr BKUS esot spējusi nodrošināt ne vien nepārtrauktu palīdzību un palielināt ambulatoro konsultāciju apjomu, bet īstenot unikālas operācijas un attīstīt jaunas ārstniecības un diagnostikas iespējas.

Tāpat saņemts ISO 9001:2015 sertifikāts visos sniegto pakalpojumu etapos. Tas ļaušot spert nākamo soli, lai saņemtu akreditāciju atbilstoši profesionālajam starptautiskajam standartam “DNV Standard for Hospitals”.   

Savukārt šogad viena no slimnīcas prioritātēm ir motivējošas darba vides pilnveidošana un trūkstošā personāla piesaiste. Turpinās darbs pie darba samaksas sistēmas pilnveides, plānota cilvēkresursu attīstība, attīstītas darbinieku kompetences un prasmes.

2020. gads arī ieviesis korekcijas – turpmāk slimnīcai jānodrošina Covid-19 seku un risku mazināšana un gatavības paaugstināšana, kas nozīmē atsevišķu pacientu plūsmu, vienvietīgu palātu nodrošināšanu, individuālu temperatūras un gaisa apmaiņas ventilāciju, kā arī citas ēku funkcionalitātes izmaiņas. Šogad Bērnu slimnīcas infrastruktūras uzlabošanai, slimnīcas gatavības uzlabošanai un funkcionalitātes prasību realizēšanai neatliekamās un ambulatorās palīdzības etapos ir piešķirti 10,2 miljoni eiro. Uzlabojumi skars vairāk nekā 300 000 apmeklētājus gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti