Bērnu slimnīcā paplašinās vakcinācijas pakalpojumu klāstu ģimenēm

No šī gada 1. novembra Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) darbu sāks Ģimenes vakcinācijas centrs, kurā gan bērni, gan pieaugušie varēs saņemt konsultācijas un vakcīnas, informēja slimnīca.

Ģimenes vakcinācijas centrā visiem iedzīvotājiem turpmāk būs pieejams plašs vakcīnu klāsts, tostarp valsts apmaksātas un eksotisko valstu apmeklēšanai nepieciešamās vakcīnas.

Īpaša uzmanība tiks veltīta grūtniecēm, reto slimību pacientiem, priekšlaicīgi dzimušiem mazuļiem un citiem riska grupu pacientiem. BKUS norādīja, ka Ģimenes vakcinācijas centrs pašlaik ir arī vienīgā vieta Latvijā, kas vakcinē grūtnieces ar garā klepus komponenti saturošām vakcīnām, kas ir svarīgi zīdaiņu ar garo klepu mirstības un smagas saslimšanas mazināšanai.

“Redzam, cik ģimenēm ir sarežģīti apmeklēt vairākus speciālistus un cik daudz neskaidrību par vakcināciju, īpaši šobrīd, ir gan pacientiem, gan speciālistiem. Mēs vēlamies uzlabot pacientu pieredzi un veidot vienotu kompetenču centru vakcinācijas jautājumos, kļūstot no bērnu par visas ģimenes centru, tādējādi paplašinot mūsu sniegtos pakalpojumus vecākiem, kolēģiem un sabiedrībai kopumā,” paziņojumā medijiem norādīja Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska.

Lai nodrošinātu iespēju vienuviet iepazīties ar aktuālu, uz pierādījumiem balstītu informāciju par vakcinācijas pamatlietām, Ģimenes vakcinācijas centrs ir apkopojis un publiskojis materiālu klāstu BKUS mājaslapā. Tas ļaušot izprast, kā veidojas aizsardzība pret konkrētām infekcijas slimībām pēc vakcinācijas, kāpēc varam būt mierīgi par mūsdienu vakcīnu drošumu un gūt atbildes uz citiem jautājumiem. Tajā var atrast arī jaunākās rekomendācijas dažādās vakcinācijas situācijās gan bērniem, gan pieaugušajiem un citus kvalitatīvus materiālus padziļinātas izpratnes veidošanai.

Papildus pakalpojumu sniegšanai iedzīvotājiem Ģimenes vakcinācijas centra eksperti turpināšot konsultēt kolēģus un iesaistīties vispārējā bērnu un pieaugušo vakcinācijas vadlīniju izstrādē Latvijā, tostarp, ierosinot nepieciešamos uzlabojumus un ieviešot jaunas vakcinācijas programmas sabiedrības veselības uzlabošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt