Iedzerot vectēva sirdszāles, slimnīcā smagā stāvoklī nonācis mazs bērns

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) naktī uz ceturtdienu, 22. oktobri, nogādāts mazs bērns, kurš bīstami saindējies ar medikamentiem – lielā daudzumā iedzēris vectēva sirds ārstēšanai paredzētas zāles.

BKUS Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas vadītāja Arta Bārzdiņa atzina – nav zināms tas, cik tieši tabletes bērns iedzēris, bet viņa stāvoklis esot vērtējams kā smags. Pēc naktī sniegtās intensīvās palīdzības tiešu dzīvības briesmu vairs neesot.

"Šonakt mūsu prioritāte bija izglābt dzīvību bērnam, kurš savam vecumam normālā veidā iepazīst pasauli – aktīvi pētot, aptaustot un arī ēdot visu, kas viņam ir pieejams.

Tāpēc vēlreiz vēlamies atgādināt vecākiem, vecvecākiem un sabiedrībai kopumā, cik ļoti svarīga ir drošas vides nodrošināšana bērniem.

Protams, mēs visi šobrīd esam satraukti par Covid-19 izplatību un apgūstam jaunos ierobežojumus, tomēr tas nav vienīgais risks mūsu, mūsu tuvinieku un bērnu veselībai un dzīvībai," sacīja BKUS Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas vadītāja Arta Bārzdiņa. 

BKUS Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas vadītāja Arta Bārzdiņa
00:00 / 00:57
Lejuplādēt

 

Viņa aicināja katru atcerēties: ja tuvumā ir bērns, tā ir ne tikai vecāku atbildība pasargāt mazākos līdzcilvēkus.

"Bērnu ziņkārība ir milzīga, un diemžēl ne vienmēr visas potenciāli bīstamās situācijas vecāki ir paredzējuši un atbilstoši novērsuši visus riskus," stāstīja Bārzdiņa.

BKUS ārsti aicina visus vecākus pārliecināties, ka mājas aptieciņas ar jebkādiem medikamentiem, sadzīves ķīmija (skābes, līdzekļi vannas istabas tīrīšanai u.c.) un citas bīstamas lietas ir novietotas bērnam nepieejamās vietās. Gadījumos, kad bērns viesojas pie vecvecākiem, citiem radiniekiem, draugiem vai citās vietās, nepieciešams uzraudzīt, ka arī šīs telpas ir drošas bērnam.

BKUS atzīmēja, ka šogad bērnu skaits, kas nogādāti slimnīcā ar dažādām traumām, ir būtiski pieaudzis.

Vasaras mēnešos ir sasniegts antirekords – vasaras laikā pēc gūtajām traumām medicīnisko palīdzību meklējuši turpat 6000 bērni, kas ir par 700 vairāk nekā pērn.

Daudzus gadījumus varētu novērst pieaugušie, rūpīgāk pievēršot uzmanību bērnu drošības jautājumiem.

BKUS atgādina, ka ikviens interesents var iepazīties ar ekspertu veidotajiem materiāliem, kas ir publicēti Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā, izpildīt testu, vai māja ir droša bērniem, un pārrunāt bērnu drošas vides radīšanu savās mājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti