Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Daļa jauniešu vēlas pamest Latviju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jauna bērnu operāciju zāle

Bērnu slimnīcā atklāta Baltijā modernākā kardioķirurģijas hibrīdoperāciju zāle

Lai sniegtu palīdzību bērniem ar iedzimtām sirdskaitēm, Bērnu slimnīcā turpmāk būs pieejama Baltijā mūsdienīgākā kardioķirurģijas hibrīdoperāciju zāle, informēja slimnīcā.

Šajā zālē, apvienojot vairākas sirds ķirurģijā plaši izmantotas tehnoloģijas, tiek veiktas vairāk nekā 30 dažāda veida sirdskaišu operācijas. Aktuālākais jauninājums ir jaunākās paaudzes digitālais angiogrāfs – īpaša rentgena iekārta, kas ar speciālas kontrastvielas palīdzību ļauj izmeklēt asinsvadus.

Jaunā hibrīdoperāciju zāle ļaus veikt vairāk procedūru, neatverot krūškurvi, problēmvietai piekļūstot caur asinsvadiem.

Visas jaunās priekšrocības ķirurgi vēl nav paspējuši apgūt. Padomus sniedz un knifus rāda ārzemju kolēģi. Jaunajā hibrīdoperāciju zālē varēs veikt vairāk nekā 30 dažādu sirdskaišu operācijas.

"Bērnu slimnīcas Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnika ir vienīgā vieta Latvijā, kurā tiek ārstēti bērni ar iedzimtām sirds slimībām, tāpēc esam gandarīti, ka jaunāko tehnoloģiju pieejamība mūsu augsti kvalificētajiem speciālistiem nodrošina mūsdienīgu un precīzu iedzimto sirdskaišu diagnostiku un ķirurģiju, tādējādi palīdzot būtiski uzlabot pacientu dzīves kvalitāti" sacīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) vadītājs Valts Ābols.

Bērnu slimnīcā atklāta modernākā kardioķirurģijas hibrīdoperāciju zāle Baltijā

Kopš Latvijā Bērnu slimnīcā 2009. gadā pilnvērtīgi aizsākusies bērnu invazīvās kardioķirurģijas programma, ārstiem pieejamo tehnoloģiju attīstība ļauj iegūt arvien pilnvērtīgāku informāciju par pacienta veselības stāvokli.

“Nestandarta situācijas ir mūsu ikdiena, taču tehnoloģijas palīdz ieraudzīt nianses un paveikt darbu vēl labāk.

Piemēram, kardioķirurģijas operāciju zālē šoruden uzstādītā digitālās angiogrāfijas iekārta ļauj uzņemt arī trīsdimensionālus asinsvadu attēlus un rentgena video. Šī gada sākumā uzsākts darbs arī ar jaunām ehokardiogrāfijas iekārtām ar īpašām zondēm sirds izmeklēšanai,” skaidroja BKUS Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas vadītājs, bērnu sirds ķirurgs Valts Ozoliņš.

BKUS šobrīd lepojas ar Baltijā mūsdienīgāko kardioķirurģijas hibrīdoperāciju zāli, kurā pēc nepieciešamības operāciju laikā var izmantot vairākas savstarpēji savietojamas iekārtas. Ierasti tādas iekārtas kā angiogrāfs, ar kura palīdzību operācijā tiek monitorēti asinsvadi, un mākslīgās asinsrites iekārta atrodas dažādās operāciju zālēs, bet hibrīdoperāciju zālē tās izvietotas vienkopus un var darboties vienlaicīgi, viena otru papildinot un ļaujot ķirurgiem strādāt arvien efektīvāk.

Bērnu slimnīcā atklāta modernākā kardioķirurģijas hibrīdoperāciju zāle Baltijā

BKUS norādīja, ka sirdskaites ir viena no biežāk iedzimtajām anomālijām, un Latvijā ik gadu 1% jaundzimušo jeb aptuveni 200 bērniem diagnosticē kādu no 300 iedzimto sirdskaišu veidiem. Aptuveni pusē gadījumu šo bērnu veselības stāvokli iespējams uzlabot ķirurģiskā ceļā, un apmēram katram piektajam pacientam dzīves gaitā būs nepieciešama atkārtota operācija.

Bērnu invazīvās kardioķirurģijas programmā pieredzes apmaiņas nolūkos BKUS speciālisti vairāk nēkā 10 gadus sadarbojas ar tādām starptautiski atzītām klīnikām kā Berlīnes "Charité" Sirds centrs Vācijā (German Heart Center Berlin), Kopenhāgenas Universitātes slimnīcu "Rigshospitalet" Dānijā, Gaja un Svētā Tomasa slimnīcām Londonā, Lielbritānijā, kā arī itāļu profesoru, bērnu ķirurgu, fonda ''Bērnu sirds'' prezidentu Vittorio Vanini. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt