Bērnu slimnīca: Ar Covid-19 pašreiz slimo proporcionāli vairāk bērnu nekā iepriekš

Ar Covid-19 pašreiz slimo proporcionāli vairāk bērnu nekā iepriekš, informēja Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS), vienlaikus norādot, ka bērni ar omikronu neslimo smagāk kā ar citiem Covid-19 paveidiem. Pārliecinoši lielākā daļa bērnu ar omikronu var ārstēties mājās, atzina BKUS speciālisti, aicinot vecākus konsultēties ar savu ģimenes ārstu vai pediatru attālinātās konsultācijās. 

BKUS norādīja, ka pēdējo mēnešu dati no Dienvidāfrikas, ASV, Lielbritānijas un citām valstīm liecina par pieaugošo to bērnu vecuma pacientu skaitu, kuri inficējušies ar Covid-19 vīrusa omikrona variantu. Līdz ar pieaugošo inficēto bērnu skaitu pieaug arī stacionēto mazo pacientu apjoms.

Pieejamie pasaules dati un pašreizējā situācijā BKUS liecina, ka bērni ar omikronu neslimo smagāk, proporcionāli vairāk bērniem nav nepieciešams skābekļa atbalsts un netiek novērota biežāka bērnu stacionēšana Intensīvās terapijas nodaļās; tas attiecināms arī uz maza vecuma bērniem un zīdaiņiem.

Pieaugošais bērnu pacientu skaits slimnīcās skaidrojams ar to, ka pašreiz proporcionāli vairāk bērnu slimo ar Covid-19 nekā iepriekš, nereti vēršanās stacionārā notiek vecāku satraukuma dēļ. Turklāt daļa omikrona pozitīvo bērnu tiek stacionēti pavisam ar citu diagnozi, un omikrons ir tikai blakus atrade, skaidroja slimnīcā.

BKUS atzīmēja, ka biežākās omikrona pazīmes bērniem ir:

 • paaugstināta temperatūra,
 • kakla sāpes,
 • iesnas,
 • nogurums,
 • galvassāpes.

Bērniem var būt arī šķidrāka vēdera izeja, slikta dūša vai vēdera sāpes.

BKUS aicināja vecākus nesatraukties un iespēju robežās mierīgi izvērtēt sava bērna veselības stāvokli. Drudzis vai paaugstināta temperatūra pati par sevi nav bērnam bīstama, jāvēro arī citas pazīmes.

Slimnīcā norādīja, ka ārsta palīdzība nekavējoties jāmeklē, ja:

 • bērns sācis elpot smagi, ātrāk un seklāk nekā parasti,
 • elpošana ir stenoša,
 • ir zilganas lūpiņas vai seja,
 • bērns ir ļoti mazaktīvs,
 • neraksturīgi daudz guļ,
 • ir apjucis,
 • atsakās no dzeršanas,
 • mazi zīdaiņi ēd mazāk nekā parasti,
 • zīž mazaktīvi, ir miegaini.

BKUS uzsvēra, ka visi jaundzimušie vecumā līdz vienam mēnesim ārstam obligāti jāredz klātienē.

Bērniem ar hroniskām saslimšanām un visiem bērniem līdz viena gada vecumam, kuriem ir aizdomas par iespējamu saslimšanu ar Covid-19, nepieciešama ārsta konsultācija stāvokļa izvērtēšanai. Šī konsultācija var notikt arī attālināti, atzīmēja BKUS.

Slimnīcā atgādināja, ka pandēmijas laikā būtiski pieaudzis arī saslimušo bērnu skaits ar citām infekciju slimībām – respiratori sincitiālo vīrusu, zarnu vīrusiem, citām sezonālām elpceļu infekcijām. Šī iemesla dēļ pacientu skaits slimnīcā ir ļoti liels, tas būtiski pagarina gaidīšanas laiku Neatliekamās palīdzības nodaļā. Tāpēc BKUS aicina atkārtoti izvērtēt bērna veselības stāvokli pirms došanās uz Bērnu slimnīcu un sākotnēji vērsties pie ģimenes ārsta vai izmantot konsultatīvo tālruni.

Attālinātu BKUS pediatra konsultāciju var saņemt, zvanot pa tālruni 80708866 (darbalaiks no 8.00 līdz 17.00), bet brīvdienās un svētku dienās pa tālruni 26112887 (darbalaiks no 10.00 līdz 17.00). Zvanu centra darbinieks reģistrēs bērna datus, un tuvākā iespējamā laikā ar vecākiem sazināsies pediatrs.

Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa darba laiks darba dienās ir no plkst. 17.00 līdz 8.00, bet brīvdienās un svētku dienās tas ir pieejams visu diennakti. Konsultāciju var saņemt, zvanot pa tālruni 66016001, norādīja BKUS.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt