Bērnu slimnīca apvienos abas novietnes - «Gaiļezeru» pārcels uz Torņkalnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīca (BKUS) līdz 2021.gadam plāno slēgt BKUS novietni Gaiļezerā, Juglas ielā, un to pārvietot uz novietni Torņakalnā, Vienības gatvē. Ekonomiskie aprēķini un pacientu ērtības ir galvenie iemesli nodaļu apvienošanai.

BKUS galvenais uzdevums ir nodrošināt, lai pacients saņemtu kvalitatīvus un vispusīgus pakalpojumus. Starp Torņakalna un Juglas novietni pastāv disbalanss pakalpojumu ziņā, jo Juglas novietnē nav iespējams sniegt nepieciešamo ārstēšanu pacientiem, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" sacīja sacīja BKUS valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

"Šeit nav alternatīvā varianta. Ja skatāmies gan no pacienta perspektīvas, gan no ekonomiskās perspektīvas," sacīja Ābols.

Bērnu psihiatrijas un rehabilitācijas nodaļu pārcelšana notiks soli pa solim, šim mērķim tērējot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) fondu līdzekļus - 11 miljonus eiro un renovējot vecos korpusus Vienības gatvē. Visiem darbiniekiem darbu sola saglabāt, bet bērniem sola labāku aprūpi.

Torņakalnā paredzēts renovēt telpas, tās pielāgojot pārcelšanas vajadzībām, kā arī notiks vairāku korpusu apvienošana un pārbūve, un papildus piebūves darbi.

Zeme Juglā ir privāta. Veselības ministrija, kas ir ēkas īpašnieks, jau piedāvājusi pašvaldībai, vai šīs telpas nevēlas izmantot kādam citam pakalpojumam.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Abu novietņu apvienošanu pozitīvi vērtē Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska. Viņasprāt, BKUS Torņakalnā mazajiem pacientiem būs daudz pieejamāka, tajā būs jaunas palātas, augstākās tehnoloģijas un pieejami labākie ārsti.

Tāpat slimnīcā plāno uzlabot personāla komunikācijas standartus un noderīgas informācijas pieejamībā vecākiem. Pēdējos četrus gadus Pacientu drošības sistēmas ietvaros tikai darbiniekiem bija iespēja ziņot par iespējamu risku vai novērotu kļūdu darbā slimnīcā, taču šogad ziņošanas sistēmu plāno nodrošināt arī pacientiem un viņu tuviniekiem. Darbinieki par iespējamiem riskiem ziņo aizvien biežāk.

Ja 2013.gadā sniegti tikai 73 ziņojumi, tad 2016.gadā jau 400 ziņojumi.

"Mēs saprotam, ka šajā vietā ir kur augt un mums ir vēl daudz ko mācīties. Ko nozīmē šāda ziņošanas sistēma? Šāda ziņošanas sistēma neparedz atrast vainīgo, to sodīt un lietu slēgt. Bet tā nozīmē gluži pretēji – savlaicīgi atpazīt riska situācijas un mazināt šādu situāciju rašanās risku, un mācīties no neveiksmēm," skaidroja BKUS valdes locekle Zane Straume.

Zane Straume: Vēlamies savlaicīgi atpazīt riska situācijas un tās mazināt
00:00 / 01:11
Lejuplādēt

Tagad arī slimnīcas pacientiem un viņu vecākiem slimnīcas mājaslapā būs iespēja ziņot par viņu novērotām riska situācijām.

"Mēs esam gatavi šīs situācijas izskatīt, tās analizēt un dot atbildi. Vai tas būs liels izaicinājums? Es domāju, ka jā. Bet mūsu pacientu drošības komanda un mēs visi esam tam gatavi,” uzsvēra Straume.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti