Bērnu saslimšana Siguldā: laboratoriskajās pārbaudēs PVD nekonstatē «E.coli» baktēriju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis visus laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kuros nomazgājumi un pārtikas produktu paraugi tika izmeklēti uz verotoksigēno "E.coli" baktēriju, kas izraisīja bērnu saslimšanu Siguldā, un nevienā no izmeklētajiem paraugiem šī baktērija nav konstatēta, informēja PVD pārstāve Ilze Meistere.

"Līdz ar to galvenais Pārtikas un veterinārā dienesta secinājums pēc pārbaudēs konstatētajiem pārkāpumiem un saņemtajiem laboratorisko izmeklējumu rezultātiem ir, ka Siguldas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu ēdinātājs SIA "Baltic Restaurants Latvia" savā darbībā ir pieļāvis higiēnas prasību pārkāpumus un nav nodrošinājis pietiekamu tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanu, radot labvēlīgu vidi dažādu slimību ierosinātāju izplatībai," norādīja PVD pārstāve.

Viņa atgādināja, ka iepriekš uz divu pirmsskolas izglītības iestāžu – "Ieviņas" un "Saulītes" – pavāru rokām pēc to dezinficēšanas konstatēts toksīnus producējošais zeltainais stafilokoks, bet četrās pirmsskolas izglītības iestādēs ņemtos nomazgājumos konstatētas zarnu nūjiņu grupas baktērijas.

PVD pieļāva, ka "E.coli" neesamība izmeklētajos paraugos varētu būt skaidrojama ar to, ka paraugi no pārtikas produktiem un darbinieku rokām ņemti aptuveni divas nedēļas pēc bērnu saslimšanas.

"Dotajā brīdī paraugi ir ņemti konkrētā datumā, un tas ir vairāk nekā divas nedēļas pēc tā perioda, kad bērni bija inficējušies un faktiski saslimuši. Mēs varam secināt, ka uzņēmums savā darbībā ir pieļāvis higiēnas pārkāpumus, lai arī šī "E.coli" baktērija netika konstatēta. Epidemioloģiskā izmeklēšana nav pabeigta un mēs gaidām Slimību un profilakses un kontroles centra slēdzienu par galīgajiem epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātiem," sacīja PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Svetlana Aļminovica-Miļjanoviča.

Par to, kāds sods tiks piemērots ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam, kura darbībā konstatēti pārkāpumi, tiks lemts, kad noslēgsies pārbaudes un būs apkopoti visi pārbaudēs iegūtie fakti. Tā kā ēdināšanas pakalpojumi tika nodrošināti un pārkāpumi konstatēti vairākos objektos, ir uzsāktas vairākas administratīvā pārkāpuma lietvedības.

"Šobrīd PVD dara visu, lai noskaidrotu, kurš pārtikas produkts izraisīja bērnu saslimšanu, tāpēc turpinās pārtikas piegādātāju un citas pārbaudes," piebilda Meistere.

KONTEKSTS:

Septembra pirmajā pusē Bērnu slimnīcu nonāca vairāki pirmsskolas vecuma bērni ar akūtu zarnu infekcijas izraisītu saslimšanu, un trīs bērnu stāvoklis bija smags. Līdz šīs nedēļas sākumam šiga toksīnu producējošā baktērija "E.Coli" apstiprināta pieciem bērniem un vienam pieaugušajam, kas bija saistīti ar trim Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm – "Ieviņa", "Saulīte", "Pīlādzītis". Minētās personas saslimušas septembra pirmajā nedēļā un kopš tā laika jauni saslimšanas gadījumi.

Izmeklējot zarnu nūjiņas izraisītās infekcijas uzliesmojumu Siguldas pusē, vēlāk atklāta bērnu saslimšana ar salmonelozi – tā līdz šim apstiprināta deviņiem bērniem no divām Sigulas pirmsskolas bērnu  iestādēm: "Ieviņa" un "Tornīši". Šie bērni saslimuši septembra otrajā nedēļā. Viņi apmeklējuši dažādas pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas. Noskaidrots, ka ēdienus abām pirmsskolas izglītības iestādēm gatavoja vienā pārtikas blokā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā pieejamā informācija.

PVD un SPKC turpina meklēt infekcijas izplatības cēloni. Izmeklēšanu sākusi arī Valsts policija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti