Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Dziesmu un deju svētki – arī ārpus Latvijas!

Panorāma

NVD piešķīris naudu zālēm 772 cilvēkiem, atteicis – 76

Nometņu rīkošana šogad ir izaicinājums

Bērnu nometņu rīkošana šogad ir izaicinājums

Bērnu un jauniešu nometņu rīkotāji šogad sastapās ar nebijušiem izaicinājumiem. Valdība nometnes atļāva rīkot tikai īsi pirms vasaras sākuma un, iespējams, tieši tādēļ šogad reģistrēto nometņu skaits ir krietni sarucis. Tomēr ir rīkotāji, kas atraduši oriģinālus risinājumus, kā bērniem tomēr nodrošināt arī diennakts nometnes.

Ik gadu Latvijā tiek reģistrētas ap 1500 nometnēm. Pagājušajā gadā tās bija ap 1521, šobrīd saskaņā ar Valsts izglītības satura centra (VISC) datiem Latvijā ir pieejamas 1075 nometnes.

Viens no iemesliem – tas, ka nometnes vispār varēs rīkot, kļuva skaidrs vēlu.

Rīgas domes Jaunatnes nodaļas vadītājs Dmitrijs Zverevs iepriekš pauda: "Protams, lēmums par to, ka šīs nometnes varēs notikt, tika pieņemts tikai maijā pašās beigās, un līdz ar to ļoti daudzi organizētāji līdz pēdējam nebija pārliecināti, vai tā nometne vispār varēs notikt, kā viņu organizēt, kā ņemt vērā un ievērot visus esošos nosacījumus."

Arī nometņu rīkotāji norādīja, ka šis nav bijis viegls gads. Bērnu un jauniešu nometnes šogad izdevās sarīkot jau ilggadējai nometņu organizatorei Lolitai Osipovai. Nometnē Harija Potera entuziastiem bērni dienas aktivitātes pilda pandēmijas dēļ kopā neizdzīvoto svētku noskaņās. Šoreiz burvju skolā Ziemassvētki.

Rīkotājiem nācās būt radošiem

Osipova norādīja: "Šogad, salīdzinot ar visiem iepriekšējiem gadiem, organizēt bērnu un jauniešu nometnes tiešām bija liels izaicinājums, jo noteikumi, kas izvirzīti nometņu organizatoriem, ir ļoti ierobežojoši, un, pirmo reizi izlasot tos, bija tāda mulsuma sajūta, kā lai to visu izpilda?"

Un prasību ir daudz: Covid-19 testi nevakcinētajiem, tāpat bērni tiek dalīti mazākās grupās, kas savstarpēji nedrīkst tikties.

Lai diennakts nometnē viss notiktu atbilstoši ierobežojumiem, rīkotājiem bija jādomā radoši.

Osipova stāstīja, ka viens risinājums rasts, nometni no telpām pārceļot ārā, kur bērni naktis vada iespaidīga izmēra teltīs.

Vientiešu un burvestību ministriju rīkojums

Arī dienas kalambola treniņu norise vai Lieldienu zaķu medības notiek saskaņā ar epidemioloģiskajām prasībām.

"Nu, kopš tā brīža, kad viņi ierodas savā telšu pilsētiņā, tad viņi ar pārējām pilsētiņām arī vairāk nesatiekas. Viņiem ir nodarbības atsevišķi, dzīvošana atsevišķi, ēdināšana atsevišķi, un tās aktivitātes, kas tradicionāli mums ir kopīgās, kaut kādi koncertiņi, tad šobrīd mēs viņiem iedalām sektorus diezgan attālu vienu no otra," sacīja Osipova.

Striktie epidemioloģiskie nosacījumi gan daļai bērnu ir grūti saprotami.

"Bērniem pirmajā dienā ir tāds mulsums un nesapratne, kāpēc viņi nevar iet pie draugiem, jo viņi taču esot jau testēti, esot bijuši pie daktera, un nometnes pirmajā dienā arī atbrauc dakteris un veic apskati. Trīs reizes viņi jau esot baudīti, un tik un tā nedrīkst satikties ar draugiem?" - viņa pastāstīja.

Skaidrot, kāpēc nometnes šogad norisinās citādi, palīdz Harija Potera leģenda.

Osipova norādīja: "Nu, mēs varam atsaukties tikai uz to, ka vientiešu ministrija ir izdevusi tādus noteikumus un burvestību ministrija līdz ar to liek arī mums pieturēties pie šiem noteikumiem un šīm prasībām."

Bērni gan kopumā esot saprotoši, bet lielākais prieks – beidzot satikt draugus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt