Sadaļas Sadaļas

Dienas notikumu apskats

Meja par jauno britu aizsardzības ministru izraugās mazpazīstamo Gevinu Viljamsonu

Dienas notikumu apskats

Spānijas prokuratūra pieprasa apcietināt katalāņu līderus

VBTAI speciālā nodaļa palīdzējusi 230 bērniem ar uzvedības traucējumiem

Bērnu inspekcija gada laikā palīdzējusi 230 bērniem ar uzvedības problēmām

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Konsultatīvā nodaļa gada laikā palīdzējusi 230 bērniem ar uzvedības traucējumiem. Bijuši gadījumi, kad speciālisti secinājuši – bērni cietuši no vardarbības, tostarp seksuālās.  

Kopš pērnā gada aprīļa Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija īsteno projektu, kura mērķis ir palīdzēt bērniem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām. Ar šiem bērniem un viņu ģimenēm strādā Konsultatīvā nodaļa, kurā ir gan psihologi, gan atkarību profilakses speciālisti, sociālie pedagogi un citi speciālisti.

Kopš pērnā gada oktobra nodaļa ir saņēmusi 315 vecāku, bērnu likumisko pārstāvju un skolu iesniegumus. Savukārt palīdzība sniegta jau 230 bērniem. Darbā speciāli savāc skrupulozu informāciju par bērna problēmām, uzvedību. Tad seko konsultācija klātienē un speciālas atbalsta programmas izstrāde. Tajā norāda, kas skolai, sociālajam dienestam un ģimenei ir jādara.

Konsultants bērnu tiesību aizsardzības jomā Jānis Pāvulēns stāsta, ka teju 60% gadījumu pēc konsultācijas un atbalsta programmas izstrādes bērna uzvedība uzlabojas.

Visbiežāk problēmas ar uzvedību ir zēniem. Puiku uzvedības problēmas arī parasti pamanot ātrāk.

Nereti bērniem, kas nonāk nesen izveidotajā Konsultatīvajā nodaļā, problēmas ir medicīniska rakstura. Bet lielākajā daļā gadījumu bērnu uzvedība ir sekas dažādām traumatiskām situācijām ģimenē. Bieži ir situācijas, kad bērns ilgstoši ir redzējis tēva vardarbību pret māti, bet ir gadījumi, kad to piedzīvojis arī pats.  

Šādos gadījumos Konsultatīvās nodaļas speciālisti sazinās ar policiju un sociālo dienestu, lūdzot nekavējoties mammu ar bērnu vai tikai bērnu izņemt no vardarbīgās vides. Tad cietušie pēc konsultācijas dodas uz krīzes centu.

Pāvulēns sacīja, šī gada laikā seksuālās vardarbības gadījumi bijuši līdz desmit.

Biežāk šie gadījumi ir bērniem, kas nāk no ģimenēm, krietni retāk – no institūcijām. Aplūkojot klientu ģeogrāfisko profilu, Konsultatīvās nodaļas vadītāja Inga Millere sacīja, ka klienti ir no visiem Latvijas novadiem. Taču, ņemot vērā to, ka šī nodaļa strādā Rīgā, no galvaspilsētas un tās apkaimes bērnu ir bijis visvairāk.

Projekts, kurā radusies speciālā nodaļa darbam ar problemātiskajiem bērniem, ir jāīsteno līdz 2021.gadam. Taču Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā cer, ka arī pēc šī termiņa tā savu darbu turpinās un attīstīsies arī reģionos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt