Dienas ziņas

Saulkrastos meklē attīstības iespējas

Dienas ziņas

Baltijas valstu prezidenti tiekas ar Francijas prezidentu

Pasniedz Latvijas Bērnu fonda stipendijas

Bērnu fonda stipendijas saņem septiņi bērni no Jēkabpils

Latvijas Bērnu fonds ik gadu piešķir stipendijas centīgiem bērniem no maznodrošinātām daudzbērnu ģimenēm un kopā ar sadarbības partneriem sniedz arī cita veida atbalstu. Tikko īpašu novērtējumu saņēmuši septiņi Jēkabpils bērni. Fonds pasniedzis stipendijas talantīgiem Jēkabpils izglītības iestāžu audzēkņiem no daudzbērnu vai maznodrošinātām ģimenēm, kā arī dāvājis viņiem īpašu koncertu.

Pēc Latvijas Bērnu fonda ierosinājuma Jēkabpils pilsētas izglītības iestādes varēja izvēlēties katra vienu centīgu un talantīgu audzēkni, kuram nepieciešams finansiāls atbalsts. Svinīgā pasākumā Jēkabpils Tautas namā Latvijas Bērnu fonds pasniedza stipendijas septiņiem bērniem. Katrs saņēma vienreizēju finansiālu atbalstu 250 eiro apmērā.

"Es jūtos ļoti pagodināta, tas man liek tiekties vēl vairāk uz sapņiem, ja tā atbalsta," atzīst Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra audzēkne Dace Bērziņa.

Audzēkņi, kuri saņēma stipendijas, sevi pilnveido dažādās jomās – mūzikas instrumentu apguvē, sportā, eksaktajās zinātnēs.

Viņi ir kā paraugs citiem, jo mācās no sirds, apzinoties, ka viss apgūtais noderēs turpmākajā dzīvē.

"Savu vārdu dzirdot paziņojumos, ka esmu uzvarējis kādā olimpiādē, ir tāda laba pašsajūta. Protams, arī nākotnē tas noder. Profesiju meklējot, ir diezgan labi, ja ir sasniegumi olimpiādēs vai ja fonds ir atzinis tevi par talantīgu. Tas tiešām palīdz, es domāju," atzīst Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks Aivars Lucijanovs.

"Es daru to, kas man patīk, un pieļauju, ka sniedzu gandarījumu gan saviem vecākiem, gan savai skolotājai un pati sev. Tas sniedz prieku visiem, kas dzird, kā es spēlēju, es ceru," piebilst Arvīda Žilinska Jēkabpils Mzikas skolas vijoļspēles klases skolniece Elīna Zvejniece.

Kā pateicība skolēniem un viņu vecākiem pēc stipendiju pasniegšanas izskanēja īpašs koncerts, ko sniedza Zigfrīds Muktupāvels un Jānis Lūsēns.

Jebkura talanta attīstība nevarētu notikt bez naudas līdzekļiem, bet ir bērni, kuriem finansiālais atbalsts nepieciešams vēl vairāk. Veselības problēmu un citu apstākļu dēļ ierobežotie finanšu līdzekļi bieži vien neļauj spert nākamo soli pretī saviem sapņiem.

"Bieži mēs runājam par talantiem, bet bieži mēs aizmirstam, ka varbūt tiem talantīgajiem bērniem nepieciešams arī neliels finansiāls atbalsts. Es domāju, ka šī iespēja šoreiz bija, bērni to novērtēs, viņiem šis nelielais apbalvojums palīdzēs attīstīt savu talantu," uzskata Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra direktors Oskars Elksnis.

Naudu Jēkabpils bērnu stipendijām ziedojuši Latvijas sponsori.

Viens no stipendiju mērķiem – veicināt jauno talantu atrašanu Latvijas reģionos un stimulēt bērnus dalībai talantu konkursos.

Latvijas Bērnu fonds dažāda veida palīdzību smagi slimiem bērniem, kā arī bērniem no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm sniedz teju 30 gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti