Dienas ziņas

Spiegošanā apsūdzētajam O. Burakam 15 gadu cietumsods

Dienas ziņas

Naudas augstskolu mācībspēku algu pieaugumam nākamajam gadam nav

Bērnu ēdināšanu Madonas novada bērnudārzos segs pašvaldība

Bērnu ēdināšanu Madonas novada bērnudārzos segs pašvaldība

Madonas novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu par ēdināšanas apmaksu no budžeta visiem pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem. Kaut arī vienotas uzskaites nav, pieejamā informācija liecina, ka ārpus Rīgas šāda prakse ir tikai dažās Latvijas pašvaldībās. Vairumā gadījumu par bērna ēdināšanu jāmaksā vecākiem.

Līdz šim Madonas novada pašvaldība bija noteikusi 100% atlaidi ēdināšanas pakalpojumiem vispārizglītojošo skolu skolēniem. Turpretī pirmsskolas izglītības iestādes izglītojamo vecāki par ēdināšanu sedza maksu 0,75 eiro, savukārt atlaidi –  0,57 eiro – sedza pašvaldība. Ar jauno mācību gadu arī pirmsskolā maksa par ēdināšanu tiks segta no pašvaldības budžeta simtprocentīgi.

"Pašreiz sakarā ar to koronavīrusu ļoti daudziem nav darba. Es domāju, tas būs ļoti liels atbalsts un, lai tas vecāks ir mierīgs, ka tas bērns ir paēdis," sacīja Viktorijas vecmāmiņa Valentīna.

"Ļoti labi, es domāju. Protams, tas ir atspaids ģimenes budžetam. Mēs esam pārcēlušies šovasar tikko uz Madonu no Rīgas, tāpēc prieks, ka te tāpat kā Rīgā," teica Gustava un Teodora tētis Jānis.

"Arī Madonā ir ļoti daudz daudzbērnu ģimeņu, un tas noteikti pozitīvi ietekmēs daudzbērnu ģimeņu budžetu,'' piebilda Emīla un Gunitas mamma Kate.  

Saskaņā ar šā gada sākumā apkopoto informāciju Madonas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes un pirmsskolas izglītības iestāžu grupas apmeklē teju 1300 bērni.

Novadā vēl ir deklarēti aptuveni 300 pirmsskolas vecuma bērni, kuri neapmeklē bērnudārzu nereti sociālu apsvērumu dēļ.

"Daži vecāki patiešām, lai šī bija simboliska maksa, bet nespēja apmaksāt, un viņi skaitīja dienas, kaut patiešām es dažas dieniņas neatvedīšu, lai tomēr ir mazāka šī samaksa. Jo situācija un nodrošinājums ne visiem ir vienlīdz vienāds," klāstīja Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes "Saulīte" vadītāja Daiga Elga Ābola.

"Ja līdz šim pašvaldībai prioritāte bija atbalsts uzņēmējdarbībai, kur ļoti daudz paveikts, tad šobrīd ir jādomā par demogrāfiju, par cilvēkiem, par ģimenēm, par bērniem, par dzimstību. Tas ir tas, kas patiešām ir ļoti svarīgi," sacīja Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs (Zaļo un Zemnieku savienība).

Maksa par ēdināšanas pakalpojuma sniegšanu pirmsskolas izglītības iestādēs, pirmsskolu grupās un vispārizglītojošās iestādēs par brokastīm, launagu un vakariņām gadā ir apmēram 155 000 eiro, kas ir 0,49% no pašvaldības 2019. gada budžeta kopējiem ieņēmumiem.

"Salīdzināšanai – sociālais budžets ir ap 700 000 eiro, investīciju budžets dažādiem remontiem, maziem būvdarbiem ir ap trim miljoniem," teica Lungevičs.

Jāpiebilst, ka nākamajā gadā  papildus būs nepieciešami vēl 50 000 eiro, lai brīvpusdienas nodrošinātu arī tiem izglītojamiem, kuri mācās Cesvaines, Lubānas un Ērgļu novados, kas realizējot administratīvi teritoriālo reformu, iekļausies Madonas novadā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti