Bērnu atkalredzēšanās klātienē Rīgas Starptautiskajā skolā sākas ar sarunām un spēlēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šonedēļ pirmo reizi klātienē tikās Rīgas Starptautiskās skolas 7. klases skolēni. Pēc tik ilga laika, kas pavadīts, redzot vienam otru tikai datora ekrānā, skolas programmā ieviestas izmaiņas. Stundu vietā notiek adaptācija. Jaunieši atkal mācās būt kopā, tikai šoreiz maskās un divu metru attālumā, sēžot teltī vai skolas stadionā. 

Rīgas Starptautiskā skola ir privāta skola, mācību valoda – angļu. Skola atrodas starp dzīvojamām mājām. Arī biroju ēku klātbūtne nepārtraukti atgādina par pilsētvidi. Šeit skolotāja stāstīto ik pa brīdim pārtrauc gan motoru rūkoņa, gan blakus ēkā strādājošie ģeneratori. Tomēr jaunieši ir laimīgi, ka var atkal tikties.

7. klases skolniece Karena Kristena norādīja: “Jā, ir mazliet traucējoši, bet ir arī jauki. Tu esi tuvāk dabai un sajūtas ir dabiskas. (..) Ir tik labi atkal būt skolā. Ir gan vieglāk mācīties, gan ir jauki satikt atkal klasesbiedrus. Un ir vienkārši labi būt atpakaļ un sajust, ka lietas mainās.”

Mācības tiešsaistē Karena atceras kā nepārejošu sajūtu, ka skola ir tavā istabā. 

“Bija grūti, jo bija sajūta, ka tu nepārtraukti esi skolā. Pat tad, kad nemācījies. Bet bija labi, ka nebija agri jāceļas. Un mājasdarbus varēja pildīt jebkurā laikā. Bet trūka sadarbības ar klases biedriem,” viņa sacīja.

Klases audzinātājs atzina, ka tiešsaistes laiks viņa audzināmajiem – septītās klases skolēniem – licis pieaugt. 

“Daži ir kļuvuši daudz patstāvīgāki un atbildīgāki. Viņi šajā vecumā kļuvuši daudz pieaugušāki. Bet citi tam nav gatavi un viņi jūtas kā apmaldījušies,” stāstīja klases audzinātājs Daniels Dodžs.

Skolotājs ir priecīgs, ka, ievērojot visus nosacījumus, stundas atkal var notikt klātienē. Viņš atzina: “Tā ir lieliska ideja. Jo risks ir zems, te ir nepārtraukta ventilācija, jo esam ārā, svaigā gaisā.”

Pagaidām literatūras un matemātikas vietā ir badmintona turnīrs un galda spēles. Skolas direktors Šeins Kells skaidroja: “Bērni ir sociālas būtnes. Viņiem vajag būt kopā ar citiem. Sociālā labklājība ir tikpat svarīga, tāpēc mēs sākam ar to, ka bērni sēž un vienkārši sarunājas. Viņiem tas viss bija tik liels izaicinājums. Un mēs tik ļoti ceram, ka viņi nezaudēs zinātkāri.”

Bez tīri praktiskām lietām – teltīm un galdiem teritorijā – skolai bija jādomā par skolotāju noslodzi un darba plānu. Citas klases joprojām mācās attālināti. Taču skolotāji jauniešus konsultē privāti, klātienē. 

“Viņiem tiešām ir bijis grūti. Mūsu mērķis vispirms bija atgriezt bērnus skolā, un – atkarībā no viņu vecuma – palīdzēt viņiem saprast, ka skola joprojām pastāv. Skola joprojām ir šeit, un viņi joprojām ir daļa no skolas,” norādīja Šeins.

Šī ir pirmā nedēļa, kad 7. klase mācās laukā. Savas korekcijas āra nodarbībām var ieviest arī laika apstākļi. Tiklīdz skolēni būs apraduši viens ar otru,  pedagogi atgriezīsies arī pie stundu saraksta. 

KONTEKSTS:

No 7. aprīļa dažādos izglītības līmeņos primāri noteikts, ka mācības notiek attālināti, taču ar vairākiem izņēmumiem klātienes mācību procesā.

Pašvaldībās, kurās divu nedēļu saslimstības rādītājs ar Covid-19 uz 100 000 cilvēku nepārsniedz 200, no 7. aprīļa mācības klātienē notiks 1.–6. klasēm un 12. klasēm, savukārt mācības klātienē rotācijas kārtībā varēs notikt 7.–11. klašu skolēniem, lai klases izglītības iestādē savstarpēji nepārklātos.

Joprojām būs pieejamas arī individuālas klātienes konsultācijas 12. klašu skolēniem un tiem izglītojamiem, kuri ir pakļauti mācību pārtraukšanas riskam, un profesionālās izglītības programmu apguvē tiem, kuriem 2021. gada pirmajā pusē jākārto valsts pārbaudes darbi. Klātienes konsultācijas notiek tikai pēc pedagoga individuāla aicinājuma. Konsultācijas laiks nedrīkst pārsniegt 40 minūtes.

Pašvaldībās, kurās jaunu Covid-19 inficēto skaits uz 100 000 iedzīvotāju divās nedēļās pārsniedz 200, 12. klasēm varēs organizēt mācības klātienē ne vairāk kā divas dienas nedēļā priekšmetos, kuros tiek kārtoti centralizētie eksāmeni. Citu klašu skolēniem šajās pašvaldībās var organizēt līdz piecām klātienes nodarbībām nedēļā ārpus telpām un nepārsniedzot 10 cilvēku skaitu grupā.

No 7. aprīļa drīkst organizēt klātienes nodarbības ārpus telpām grupām līdz 10 cilvēkiem profesionālās ievirzes izglītībā, interešu izglītībā un mākslinieciskās ievirzes kolektīvos. Amatiermākslas kolektīvi (tai skaitā kori, orķestri, tautas mūzikas ansambļi, deju kolektīvi un citi tautas mākslas kolektīvi) varēs rīkot mēģinājumus attālināti vai klātienē ārtelpā grupā ne vairāk kā 10 personām.

Tāpat atļautas praktiskās dejas apguves klātienes nodarbības Rīgas Baleta skolā, paredzot, ka nodarbības laiks nedrīkst pārsniegt 90 minūtes un uz vienu personu paredzami ne mazāk kā 35 kvadrātmetri telpas.

Klātienes mācībās jālieto mutes un deguna aizsegi un būs jānodrošina telpu pastiprināta vēdināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti