Dienas ziņas

Skrundas novadā sumina čaklākos lasītājus

Dienas ziņas

Apgaismojuma projekti Bauskas novadā kavējas

Izdota matemātikas grāmata speciālajām skolām

Bērniem speciālajās skolās būs īpašas matemātikas grāmatas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijā izdota pirmā matemātikas grāmata speciālajām skolām, kurās skolēni apgūst pamatizglītības programmu no 1. līdz 9. klasei. Šo skolu audzēkņi līdz šim mācījās no dažādiem pielāgotiem mācību līdzekļiem. Tagad skaitļu pasauli bērniem būs vienkāršāk apgūt gan digitālā veidā uz interaktīvās tāfeles, gan no grāmatas. 

Matemātikas grāmatu izstrādājuši pedagogi, kuri, ik dienas strādājot ar bērniem ar speciālām vajadzībām, zin, kādas ir viņu spējas apgūt skaitļus un kā to izdarīt vienkāršā un saprotamā veidā.

"No 1-9. klasei vienā grāmatā aptvertas visas tēmas, uzdevumi izkārtoti no pirmās līdz ceturtajai pakāpei. Grāmatā ir arī nulles uzdevumi, kas domāti bērniem ar pavisam smagiem traucējumiem, bērniem, kas nelasa vai neorientējas lapā vai norādītajā telpā," norāda Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas-attīstības centra direktora vietniece Vineta Cibiņa.

Līdz šim Latvijā nebija nevienas matemātikas grāmatas speciālo skolu skolēniem. Skolotāji grieza un līmēja uz lapām attēlus, un katrs, kā nu prata, veidoja savu mācību programmu. "Grāmata domāta bērniem, kuriem ir problēmas ar domāšanu, darīšanu un zināšanu. Grāmata bērniem liks domāt, kāpēc ir jāsaskaita 1+1, tad darīt, bet, lai darītu, ir vajadzīgas zināšanas. Šī grāmata dos iespēju soli pa solim bērnam iemācīt matemātiku," saka Rīgas 1. speciālās  internātpamatskolas-attīstības centra direktore Laila Lapiņa.

Grāmata pieejama Valsts izglītības centra vai arī Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas-attīstības centra mājaslapā. Tā izdota par valsts budžeta līdzekļiem, un citām skolām to atļauts kopēt un pēc vajadzības arī pilnveidot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti