Dienas ziņas

Kooperēšanās palīdz mājražotājiem

Dienas ziņas

Rīgas centrā draudi gājēju drošībai

Bērni apgūst makšķerēšanas iemaņas

Bērniem rīko makšķerēšanas iemaņu nometni

Četrās dienās lejup pa Gauju nobraukti vairāk nekā 30 kilometri, nakšņošana teltīs  un  dabas pētnieku lekcijas - tā aizvadīta nometne, kuras dalībnieki pētīja Gauju un mācījās makšķerēt atbildīgi.  

Nometnes dalībnieki atzīmē, ka tā ir iespēja hobiju pacelt nākamā līmenī, jo šeit iegūtas kā praktiskās, tā arī teorētiskās zināšanas.

Nometnes dalībnieks no Mazsalacas Kārlis Krišjānis Rusmanis pastāstīja, ka nometnē apguvis prasmi precīzāk iemest, “tas bija tas saucamais kastings, kur mums bija jātrāpa mērķī, jauns treniņš mešanai, un arī patīkamāk strādāt būs pēc tam reālajā dzīvē, tieši upē”.

Šāda vasaras nometne jauniešiem tiek rīkota jau otro gadu, bet šogad lielāks uzsvars likts uz makšķerēšanu.

“Es domāju, ka makšķerēšana ir sports, aizraušanās un hobijs, kas ir saistīts ar dabu, un makšķerējot bērni ierauga, kas notiek dabā,” sacīja nometnes vadītājas vietniece Inese Mētriņa.

Vasaras nometnē piedalās Mazsalacas, Alojas un Burtnieku novada bērni. Vairāku dienu garumā viņi brauca ar laivām, makšķerēja, dabā apguva upes un sauszemes augu nosaukumus, kā arī kopā ar vides pētniekiem diskutēja par atbildību pret dabu.

“Izbaudījām upes priekus. Gan krāces, gan mierīgo, gan lietu, mums arī tāds uznāca. Un tad mums ir aktivitātes ar dabas pētniekiem. Mums Inta Soma bija, Guntars Viļļa un Dainis Ozols, kas attiecīgi, stāstīja viens par minerāliem, par augiem, par dzīvniekiem, par visu, kas saistīts ar upi,” stāsta nometnes vadītāja Gunta Jēkabsone.

Bērni atzīmē, ka galvenie ieguvumi piedaloties šādā nometnē, ir zināšanas, kuras arī turpmāk varēs pielietot reālās dzīves situācijās.

“Varbūt liekas, ka dabas nometne nav prestiži, bet tomēr tā palīdz skolā bioloģijā vai ķīmijā, kur kaut ko vajag pastāstīt,” uzskata nometnes dalībniece no Rūjienas novada Zanda Undīne Ozola.

“Varbūt mēs kādreiz ar draugiem izdomāsim, ka jāpabrauc ar laivām, tad es varēšu pamācīt, kā labāk, kā kādas krāces izbraukt,” piebilst nometnes dalībnieks no Mazsalacas Paulis Ernests Lauznis.

Noslēguma dienā tika apbalvoti veiklākie makšķernieki un atjautīgākie dabas pazinēji. Nometni plānots rīkot arī nākamgad, bet tikai jau citas upes apkārtnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti