Bērni krīzes situācijā ar psihologu varēs sarunāties arī čatā

Turpmāk bērniem un pusaudžiem, kuri nonākušo krīzes situācijā, būs iespēja ar psihologu sarunāties, ne tikai zvanot uz uzticības tālruni, bet arī sarakstīties tiešsaistē, izmantojot čatu.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve Anda Sauļūna Latvijas Radio pastāstīja, ka inspekcija vēlas veidot drošu vidi, kurā bērni tiešām drošībā un bez nosodījuma var sevi izpaust, var runāt par savām problēmām, sajūtām un grūtībām, ar kurām saskaras ikdienas dzīvē.

Anda Sauļūna: Bērni krīzes situācijā ar psihologu varēs sarunāties arī čatāLinda Zalāne

  Tas bija mūsu galvenais dzinulis, iemesls, kādēļ mēs izveidojām šo čatu, - tā ir iespēja bērnam  mēģināt sniegt palīdzību viņa vidē, kurā viņš tiešām arī visbiežāk šo laiku pavada - interneta vidē, skaidroja Sauļūna.

  Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 aizvien darbojas un turpinās darboties, tas ir pieejams visu diennakti bez maksas un pilnībā anonīmi.

  Savukārt čata darbalaiks ir darbadienās no pulksten 12.00 līdz 20.00 vakarā. Čats  pieejamas bez maksas un ir pilnībā anonīms.

  Sauļūna norādīja, ka nereti čats bērniem ir pieejamāks, jo reizēm telefonsarunai ir nepieciešama telpa, kurā bērni zina, ka neviens viņu nedzirdēs, nepieciešams klusums, lai veidotu sarunu, bet čatam nepieciešams vien internets.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti