Panorāma

Nemaina viedokli par masku nēsāšanu skolās

Panorāma

Panorāma

Bērni bauda ziemu

Bērni bauda ziemas priekus; policija atgādina par distancēšanos

Otrdiena bijusi sniega bagāta, un gan pilsētās, gan ārpus tās bērni baudīja ziemas priekus. Reizēm gan mēdza piemirsties epidemioloģiskie noteikumi un pie slidkalniņiem varēja novērot pulcēšanos.  

“Lūgums personām, kas atrodas uz kalna un izbauda ziemas priekus, ievērot 2 metru distanci,”  šādu Rīgas pašvaldības aicinājumu no skaļruņiem varēja dzirdēt populārajās pulcēšanās vietās.

Pie apkaimju populārākajiem kalniņiem, lai baudītu ziemas priekus, īpaši vakaros pulcējas krietns bērnu bariņš. Bet distancēšanās noteikumus biežāk pārkāpa paši vecāki, kas pieskatīja savus bērnus.

“Principā 99,99% bērni ievēro tos noteikumus, es pat teiktu, ka viņi pareizāk, disciplinētāk ievēro noteikumus nekā vecāki,” stāstīja Rīgas pašvaldības policijas vecākais inspektors Antons Patmalnieks.

Rīgas pašvaldības policijas inspektore Sintija Jurjāne savukārt stāstīja, ka “dienas laikā šo distanci var ievērot un viss ir kārtībā, bērni ir no dažādām mājsaimniecībām, bet paši vairāk komunicē viens ar otru, kas ir vienā mājsaimniecībā”.

Pašvaldības policisti atzīst, ka, dodoties uz bērniem iecienītām atpūtas vietām, mērķis ir informēt un skaidrot spēkā esošos noteikumus, nevis sodīt.

“Brīvajos brīžos no izsaukumiem apsekojam šīs vietas, kur būtu iespēja, ka cilvēki pulcēsies, un, protams, arī informējam, ka jāievēro šī fiziskā divu metru distance,” piebilda Jurjāne.

Latvijas Televīzijas uzrunāti cilvēki teica, ka ziemas atnākšana ir kā mākoņa zelta maliņa.

“Labi, ka viņi var priecāties, es ar savu mazdēlu atnācu, kaimiņi arī atnāca, distanci mēs ievērojam,” sacīja slidkalniņa apmeklētāja Tatjana.

Arī pašvaldības policisti, ar kuriem LTV devās patruļā, teica, ka labprāt ar ragavām nobrauktu no šī kalniņa, bet viņi arī atgādina, ka divu metru distance ir obligāta arī šeit.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka distanci būs vieglāk ievērot, ja izvēlēsieties uz kalniņu doties ne tik populāros laikos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt