Bērna kavējumu ēdinātājam Rīgas skolās varēs pieteikt līdz septiņiem rītā

Rīgā bērna neierašanos izglītības iestādes ēdinātājam turpmāk varēs pieteikt vēlāk. To paredz Rīgas domes trešdien, 30. novembrī, atbalstītais lēmuma projekts, informēja pašvaldībā.

Līdz šim par kavējumu vecākiem vai pilngadīgajam skolēnam bija pienākums informēt ēdinātāju līdz iepriekšējās dienas plkst.21, bet pēc saistošo noteikumu stāšanās spēkā to varēs darīt līdz pat aktuālās dienas plkst.7.

Šāda kārtība ieviesta, lai nodrošinātu racionālu resursu izlietojumu un pārtikas atkritumu samazināšanu, kā arī ņemot vērā izglītojamo vecāku ierosinājumus un ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju darba organizācijas specifiku, skaidroja pašvaldībā.

Lai vienotos par optimālāko ēdināšanas pakalpojuma atteikuma laiku un procesu uzlabošanas iespējām kopumā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments organizēja tikšanās un diskusijas ar Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijas, vecāku biedrības "Vecāki par izglītību" un organizācijas "Mammamuntetiem.lv" pārstāvjiem.

Pašvaldībā atgādināja, ka 2022. gada vasarā uzsākta pāreja uz izglītojamo ēdināšanas ārpakalpojumu visās Rīgas pašvaldības pirmsskolās un skolās, kas atsevišķās iestādēs nozīmēja pilnīgu ēdināšanas pakalpojuma organizācijas maiņu.

No budžeta līdzekļiem pilnā apmērā sedz ēdināšanas izdevumus 1.–4. klašu skolēniem un izglītojamiem, kuru ģimenes atzītas par trūcīgām, maznodrošinātām vai ir reģistrētas Rīgas ģimeņu atbalsta reģistrā, kā arī bāreņiem, invalīdiem un bērniem, kuru aprūpes pienākumu vecāki nepilda. Tikmēr audzēkņiem, kuriem nav sociālā statusa, pašvaldība ēdināšanas pakalpojumu līdzfinansē – 1,15 eiro skolās un 2 eiro pirmsskolās.

Platformā "pusdienlaiks.lv", kas nodrošina sadarbību starp ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem un izglītojamo vecākiem, tiek administrēti 80% audzēkņu dati. No tiem 97% ir pirmsskolēni un 75% ir skolēni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti